המדריך השלם למשלם המיסים

האם לנכים יש פטור ממיסים – המידע שרציתם לדעת

כל אזרח במדינה חייב לשלם מס הכנסה כשמגיע לסכום מסוים של משכורת.

אולם, לעיתים יש החות במס הכנסה או פטור ממס הכנסה.

אנשים רבים לא בטוחים האם מגיע לנכים פטור ממס הכנסה.

אנחנו פה כדי לעשות לכם סדר בדברים, ולהסביר למי מגיע פטור ממס הכנסה, מתי, ולכמה

זמן.

 

מס הכנסה – מידע

מס הכנסה הינו אחד מן המיסים שמטילה המדינה על היחיד (וגם על תאגידים). על גביית המס בישראל מופקדת רשום המיסים בישראל שמחליטה לפי אילו קריטריונים יחושב המס. אנשים רבים לא יודעים למי מגיע פטור ממס הכנסה, וכיצד משיגים פטור זה. בדיוק בגלל זה רצוי להרחיב ולקרוא בנושא מס ההכנסה.

 

מי זכאי לפטור ממס הכנסה בגלל נכות?

ישנם שלושה תנאים עליהם צריך לענות בשביל לקבל פטור ממס הכנסה. רק אם עניתם על שלוש התנאים אתם זכאים לפטור

  1. יש להם הכנסה שמחייבת במס הכנסה – לא כל הכנסה מחייבת במס הכנסה ולכן יש לבדוק האם ההכנסה מחייבת לפני שמבקשים עליה פטור.
  2. נקבעה להם נכות רפואית לצמיתות או לתקופה זמנית של 185 יום ומעלה – הנפקות של תנאי זה שלמי שנקבע הנכות לפחות מ185 יום לא יהיה זכאי פטור ממס הכנסה (אפילו אם התקופה שנקבע קרובה מאד למספר ימים זה).

קביעת הנכות אינה שרירותית ונקבעת לפי חוקים החוקים הרלוונטיים לעניין הם:

  • חוק הנכים (תגמולים ושיקום) (נכי צה"ל).
  • חוק נכי המלחמה בנאצים (נכי המלחמה בנאצים).
  • חוק נכי רדיפות הנאצים (ניצולי שואה המקבלים תגמול ממשרד האוצר).
  • חוק התגמולים לנפגעי פעולות איבה (נפגעי פעולות איבה).
  • חוק לפיצוי נפגעי גזזת (נפגעי גזזת).
  • חוק הביטוח הלאומי (פגיעה בעבודה, נכות כללית, ילד נכה או פגיעה במהלך התנדבות).
  1. אחוזי הנכות צריכים להיות 90% ומעלה – אחוזי נכות אחרים לא זכאים לפטור ממס אבל בהחלט יקבלו הקלות מס.

ועדה רפואית – חשיבותה בתהליך

כדי לקבל את הפטור יש לפנות לוועדה הרפואית של מס הכנסה שתפקידה לקבוע מהם אחוזי הנכות. הוועדה מתקיימת במוסד הביטוח הלאומי. ניתן לקבל טרם הוועדה ייעוץ חינמי במרכזי "יד מכוונת". תפקיד היעוץ הוא להכין אתכם לוועדה כך שתבואו אליה כשאתם יודעים מול מה אתם הולכים להתמודד.

לאחר הוועדה, במידה וקיבלתם את אחוזי הנכות הרלוונטיים לפטור, הפטור אינו מתעדכן אוטומטית. עליכם להגיש טופס בקשת פטור בטופס מיוחד שמספרו הוא 1516. אל הפטור יש לצרף את פרוטוקול הוועדה שקבעה את אחוז הנכות.

זכרו, פטור מס הכנסה בגלל אחוזי נכות הוא בזכות ולא בחסד. במידה ומגיע לכם פטור ממס הכנסה, התעקשו לקבל אותו עד אשר הוא יגיע. התהליך יכול להיות ארוך, אך בסופו של יום הוא שווה את זה.

כספים

 

תוכן עניינים
מאמרים נוספים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מאמרים נוספים
שעון קופה ומטבעות
ביטוחים
הכל על הביטוח הפנסיוני

כמעט מידי יום אנחנו מקבלים הודעת ספאם באס אמ אס על בדיקת גובה הקצבה שתקבלו בגיל הפרישה, בדיקה מאילו כיסויים מורכב הפנסיה שלכם, ועוד מגוון רחב של הודעות בנושא הפנסיה

בדק בית
נדל"ן
האם קריטי לבצע בדיקת בדק בית בדירה חדשה?

רכישת דירה עשויה להיות העסקה החשובה ביותר שתעשו בחייכם. דירה משלכם צריכה להיות מקום פרטי ומוגן עבורכם ועבור משפחתיכם, והיא בשום פנים ואופן לא צריכה להפוך למוקד לדאגות. בדיוק בשביל

נוהל גילוי מרצון
מיסים
מי יכול לעבור הליך גילוי מרצון?

אם יש גורם שלא כדאי להיות על הרדאר שלו, הרי שמדובר ברשות המיסים. אנשים רבים מבצעים עבירות מס, רבים מהרצוי, בין אם מדובר בעבירות מס טכניות ובין אם מהותיות. אולם

משכנתא הפוכה
משכנתאות
מה היא משכנתא הפוכה?

עולם המשכנתאות מתפתח משנה לשנה וכחלק מההתפתחות הזו, שומעים על סוגי משכנתאות שאוזן לא שמעה בעבר. אחת המשכנתאות שתפסה תאוצה בקרב הגיל השלישי היא משכנתא הפוכה המיועדת לבני שישים ומעלה.

מה זה בי די איי
פיננסים
מה זה בי די איי?

העולם הפיננסי הוא עולם רחב הכולל בתוכו תחומי תוכן שונים ומגוונים. כולנו נוגעים בצורה כזו או אחרת במושגים מהעולם הפיננסי במהלך חיינו בחברה צרכנית. חשוב שנכיר חלק מאותם מושגים, על

4 תכונות המעידות על מנהיגות
כללי
4 תכונות המעידות על מנהיגות

  ם מסתכלים בעיניים בורקות על מנהיגים שונים. אלו יכולים להיות מנהיגים קרובים שנמצאים במקום העבודה שלנו או מנהיגים שנמצאים במקום מרוחק מעט, כמו בממשלה ובמקומות שונים על כדור הארץ.

מזוודות לחו
ביטוחים
איך לבטח את הכבודה שלי בחו"ל?

נוסעת לחו"ל? יוצא לטיול הגדול שלך? סופ"ש קצרצר מעבר לים? איזה כיף! אבל המזוודה, ובשמה הרשמי, הכבודה – מה איתה? אין מבאס יותר מלהגיע לשדה שמח וטוב לב, ולגלות שהמזוודה,