המדריך השלם למשלם המיסים

האם לנכים יש פטור ממיסים – המידע שרציתם לדעת

כל אזרח במדינה חייב לשלם מס הכנסה כשמגיע לסכום מסוים של משכורת.

אולם, לעיתים יש החות במס הכנסה או פטור ממס הכנסה.

אנשים רבים לא בטוחים האם מגיע לנכים פטור ממס הכנסה.

אנחנו פה כדי לעשות לכם סדר בדברים, ולהסביר למי מגיע פטור ממס הכנסה, מתי, ולכמה

זמן.

 

מס הכנסה – מידע

מס הכנסה הינו אחד מן המיסים שמטילה המדינה על היחיד (וגם על תאגידים). על גביית המס בישראל מופקדת רשום המיסים בישראל שמחליטה לפי אילו קריטריונים יחושב המס. אנשים רבים לא יודעים למי מגיע פטור ממס הכנסה, וכיצד משיגים פטור זה. בדיוק בגלל זה רצוי להרחיב ולקרוא בנושא מס ההכנסה.

 

מי זכאי לפטור ממס הכנסה בגלל נכות?

ישנם שלושה תנאים עליהם צריך לענות בשביל לקבל פטור ממס הכנסה. רק אם עניתם על שלוש התנאים אתם זכאים לפטור

  1. יש להם הכנסה שמחייבת במס הכנסה – לא כל הכנסה מחייבת במס הכנסה ולכן יש לבדוק האם ההכנסה מחייבת לפני שמבקשים עליה פטור.
  2. נקבעה להם נכות רפואית לצמיתות או לתקופה זמנית של 185 יום ומעלה – הנפקות של תנאי זה שלמי שנקבע הנכות לפחות מ185 יום לא יהיה זכאי פטור ממס הכנסה (אפילו אם התקופה שנקבע קרובה מאד למספר ימים זה).

קביעת הנכות אינה שרירותית ונקבעת לפי חוקים החוקים הרלוונטיים לעניין הם:

  • חוק הנכים (תגמולים ושיקום) (נכי צה"ל).
  • חוק נכי המלחמה בנאצים (נכי המלחמה בנאצים).
  • חוק נכי רדיפות הנאצים (ניצולי שואה המקבלים תגמול ממשרד האוצר).
  • חוק התגמולים לנפגעי פעולות איבה (נפגעי פעולות איבה).
  • חוק לפיצוי נפגעי גזזת (נפגעי גזזת).
  • חוק הביטוח הלאומי (פגיעה בעבודה, נכות כללית, ילד נכה או פגיעה במהלך התנדבות).
  1. אחוזי הנכות צריכים להיות 90% ומעלה – אחוזי נכות אחרים לא זכאים לפטור ממס אבל בהחלט יקבלו הקלות מס.

ועדה רפואית – חשיבותה בתהליך

כדי לקבל את הפטור יש לפנות לוועדה הרפואית של מס הכנסה שתפקידה לקבוע מהם אחוזי הנכות. הוועדה מתקיימת במוסד הביטוח הלאומי. ניתן לקבל טרם הוועדה ייעוץ חינמי במרכזי "יד מכוונת". תפקיד היעוץ הוא להכין אתכם לוועדה כך שתבואו אליה כשאתם יודעים מול מה אתם הולכים להתמודד.

לאחר הוועדה, במידה וקיבלתם את אחוזי הנכות הרלוונטיים לפטור, הפטור אינו מתעדכן אוטומטית. עליכם להגיש טופס בקשת פטור בטופס מיוחד שמספרו הוא 1516. אל הפטור יש לצרף את פרוטוקול הוועדה שקבעה את אחוז הנכות.

זכרו, פטור מס הכנסה בגלל אחוזי נכות הוא בזכות ולא בחסד. במידה ומגיע לכם פטור ממס הכנסה, התעקשו לקבל אותו עד אשר הוא יגיע. התהליך יכול להיות ארוך, אך בסופו של יום הוא שווה את זה.

כספים

 

תוכן עניינים
מאמרים נוספים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
מאמרים נוספים
פירוק חברה בע"מ
כללי
מה כרוך בפירוק חברה בע"מ?

פרוקה של חברה הנמצאת בבעלות אנשים פרטיים, הוא מהלך בו מבצעים סגירה, מחיקה וחיסול, של תאגיד רשום, שיוסד על פי הוראות החוק המקובלות במדינת ישראל. פרוק חברה פרטית יכול לנבוע

תאונה בחו"ל
כללי
האם ניתן לתבוע על תאונה בחו"ל?

תאונות מסוגים שונים יכולות להתרחש בארץ או מחוץ לארץ. בתאונות אלה נפצעים אנשים שונים והם זקוקים לפיצויים בכדי להתמודד עם הפציעה שנגרמה להם. בכתבה לפניכם נשווה בין מקרים של תביעה

פּוֹקֶר
כללי
שאל את המומחה – ככה תנצחו בפוקר!

  פוקר הוא משחק קלפים פופולרי ומרגש שמשוחק כבר במשך דורות. בין אם אתה מקצוען ותיק או רק בתחילת הדרך, המפתח להצלחה בפוקר הוא אסטרטגיה מוצקה ולדעת לקרוא את היריבים

שאל את המומחה - ככה תנצחו בפוקר!
כללי
שאל את המומחה – ככה תנצחו בפוקר!

רוצים לקחת את משחק הפוקר שלכם לרמה הבאה ולא יודעים איך לעשות את זה ? אל דאגה דאגנו לכם. עם מספר שיטות שיעזרו לכם לנצח בפוקר ולשחק כמו מקצועיים אמיתיים.

עסקים בינוניים
עסקים
איזה פתרונות מימון יש לעסקים בינוניים

עסקים בינוניים תופסים פלח ניכר משוק העסקים בישראל, כאשר המשותף להם הוא הרצון לצמוח ולהתפתח. בכדי להצעיד את העסק קדימה, נדרשים לא מעט משאבים, אשר אינם זמינים תמיד לבעלי העסקים.

כל היתרונות של קורסים אונליין
כללי
כל היתרונות של קורסים אונליין

העולם השתנה. מה שהתחיל הרבה לפני מגיפה הקורונה קיבל דחיפה משמעותית בעקבותיה, והמרחק הפך להיות חלק מהשגרה שלנו, לטוב ולרע. מבין שלל התחומים שהפכו ל'מרוחקים' כמו קניות בסיסיות בסופר, הזמנת

שעון קופה ומטבעות
ביטוחים
הכל על הביטוח הפנסיוני

כמעט מידי יום אנחנו מקבלים הודעת ספאם באס אמ אס על בדיקת גובה הקצבה שתקבלו בגיל הפרישה, בדיקה מאילו כיסויים מורכב הפנסיה שלכם, ועוד מגוון רחב של הודעות בנושא הפנסיה