המדריך השלם למשלם המיסים

מה ההבדל בין מרלוג למחסן

כאשר אנו שומעים את המילה מחסן אנו מדמיינים את המחסן הישן שהיה לנו בבית ילדותנו,

שנועד לאחסן חפצים.

גם עסקים רבים נוהגים להשכיר מחסן בו יוכלו לשמור על הסחורות שלהם, אך ישנם עסקים

המשכירים מרלוג.

מה ההבדל בין מרלוג למחסן?

 

מחסן ומרלוג – ההבדלים

מחסן לוגיסטי הינו חלל שבו יכול העסק לאחסן סחורות מוגמרות, או לאחסן בו חלקים הדרושים לייצור הסחורה. אם כן, אל המחסן הלוגיסטי מגיעות סחורות, וכאשר מגיע הזמן להוציאן הלקוח – הן נשלחות. לעומת זאת, כאשר מדברים על מרלוג, מדברים על מקום אחסון לסחורות שהוא מעבר למחסן.

 

לא רק אחסון

מרלוג הוא מרכז לוגיסטי, המהווה מקום אחסון והפצה של הסחורות של בית העסק, אך בו מתנהלות גם שלל פעולות נוספות הקשורות לניהול הסחורה. אם בעבר מחסן לוגיסטי היווה רק חלל לאפסון, כיום המרכזים הלוגיסטיים מתנהלים באמצעות מערכות מחשוב, המאפשרות ניהול מלאי הסחורה בצורה יעילה, הזמנת סחורה ושמירה על פעילות שוטפת של העסק, ליקוט הסחורות לפי ההזמנות המתקבלות וטיפול בשינוע הסחורה עד לבית הלקוח.

 

חשיבות המיקום

מיקום אסטרטגי למחסן לוגיסטי הוא בקרבת נמלי תעופה, צירי כבישים ראשיים ונמלים ימיים. המטרה הינה להיות כמה שיותר קרובים לסחורות המגיעות, ולסחורות היוצאות מהמחסן. לעומת זאת, מרכזים לוגיסטים מתאפיינים בשליחת סחורות במהירות ישירות לבית הלקוח, ולכן לעיתים מיקום אסטרטגי יהיה בסביבת ערים גדולות, כך זמני התפוצה מתקצרים משמעותית.

 

עלויות נלוות

העלויות למחסן לוגיסטי מסתכמות בין היתר בדמי שכירות ועלויות נלוות כגון ארנונה, ורכישת ביטוחים בסיסיים. לעומת זאת, מרלוג להשכרה אינו דורש מכם רק עלויות בסיסיות כאלה. מרכזים לוגיסטיים מרכזים בתוכם פעילות ענפה יותר ולכן מועדים יותר לפורענות, כך שמומלץ ולעיתים אף חייב לרכוש ביטוחים נוספים שיכסו את בעל המרכז הלוגיסטי מפני תביעות משפטיות שונות ונזקים אפשריים לרכוש כגון פריצות, גניבות ושריפות.

 

רלוונטיות בעולם המתקדם

כיום עולה קצב הביקוש לרכישות באינטרנט, ואיתה הצפייה לקבלת המשלוח במהירות. עסק שרוצה לקחת נתח מהמכירות הללו, חייב לדאוג למרכז לוגיסטי שיתפעל את כל המערך ביעילות ובשיטתיות. מרכזים לוגיסטים רבים מתייעלים ומשתכללים במרוצת השנים, הן במערכות הממוחשבות שלהן והן במערך האנושי ולכן חשוב לעמוד בקצב כדי להישאר בשוק זה.

 

לסיכום

ההבדלים בין מחסן לוגיסטי לבין מרכז לוגיסטי הינם רבים ונוגעים בהיבטים רבים. ראשית, תפקודם שונה באופן מהותי אחד מהשני, שכן מטרת המחסן הלוגיסטי הינו אחסון בלבד, ולעומת זאת מטרת המכרז הלוגיסטי הינו טיפול כולל בסחורות החל מהזמנת הציוד או החלקים לייצור ועד לרגע בו מקבל הלקוח את הסחורה, ולעיתים גם לאחר מכן באמצעות טיפול בהחזרות. כפועל יוצא מכך, העלויות של מרכז לוגיסטי הן גבוהות יותר, שכן תפעול מרכז דורש רכישת ביטוחים ורכישה והפעלה של מערכות מחשוב אשר יסיעו לבעל העסק לתפעל את מערך ההפצה שלו בצורה היעילה ביותר.

 

תוכן עניינים
מאמרים נוספים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מאמרים נוספים
מס הכנסה
כספים
ידע זה כוח – כך ניתן לחסוך במס הכנסה

כל אזרח שנמצא בשוק העבודה בישראל נדרש לשלם מס הכנסה מהמשכורת שלו. עם זאת, חשוב לדעת שישנן לא מעט דרכים בהן תוכלו לחסוך בתשלום מס ההכנסה שעליכם לשלם! כיצד בדיוק

בית וכסף
משכנתאות
4 סיבות לסירוב משכנתא מהבנק

תשלומי המשכנתא החודשיים מלווים את שגרת חייהם הכלכלית של רבים מאזרחי ישראל. אמנם, ישנם אזרחים שכלל לא התחילו לשלם את המשכנתא, עקב סירוב מצד הבנק לספק להם אותה. שואלים את

גרף
כספים
השקעות עושים בשכל או שלא עושים בכלל – 4 דגשים עיקריים לפני שמוציאים כסף מהכיס

בשנים האחרונות עולם ההשקעות הפסיק להיות מנת חלקם של סוחרי בורסה מקצועיים בלבד, והוא הולך ונפתח בפני כלל האוכלוסייה. הזמינות הגבוהה והטכנולוגיה המאפשרת בלחיצת כפתור להשקיע ולהעביר כספים ממניה למניה,

אותיות באנגלית
עסקים
האם משרד פרסום זו השקעה חשובה לעסק שלך?

השקעות חשובות לכל בית עסק ישנם מספר דברים אשר שווה מאוד להשקיע בהם בכל עסק, ניהול נכון, חלוקת תפקידים ברורה, התנהלות כלכלית נכונה, יחס טוב כלפי העובדים בחברה ועוד. אחד

קופת חיסכון
טיפים פיננסים
3 שלבים לבדיקת מענק עבודה

זכאות למענק עבודה מהמדינה ניתנת לעובדים שהרוויחו ממוצע מסוים על פי הפרסום של רשות המיסים לאותה שנה. כיצד תדעו אם אתם זכאים ומהם השלבים לקבלת המענק?  על כך במאמר הבא.

מחשב
עסקים
מהי החשיבות הפיננסית של מיתוג עסקים

מיתוג עסקי, זהו כלי חשוב ביותר שעסק צריך לעשות בו שימוש. מיתוג נכון מגדיר את המותג מול הלקוחות, יוצר אצלם אמון וביטחון בעסק, יוצר תדמית ברורה של העסק, וזיכרון לגביו.

אישה קופצת על מים
ביטוחים
ביטוח לספורטאים – האם יש דבר כזה?

חוק הספורט מחייב לבטח כל אגודה וארגון ספורט בביטוח מינימאלי, כדי להגן עליהם מפני פגיעות במהלך פעילות ספורטיבית. עם זאת, מסתבר שדווקא הספורטאים עצמם לא תמיד מודעים לקיומו של הביטוח