המדריך השלם למשלם המיסים

החשיבות שבביטוח אובדן כושר עבודה

ביטוח אובדן כושר עבודה מבטיח קבלת כספים במידה ואתם לא תהיו כשירים לעבודה בעתיד. אובדן כושר עבודה יכול להתרחש עקב מגוון סיבות לרבות פציעה בתאונה, מחלה קשה ועוד. הפגיעה כולה להיות זמנית או קבועה והסכום שיועבר יהיה בהתאם לכך ובהתאם לתנאי הפוליסה. הכיסוי הביטוחי למעשה מבטיח תשלום פיצוי חודשי במקום משכורת. על החשיבות של ביטוח זה במאמר שלפניכם.

 

פרמטרים לחישוב

החשיבות של ביטוח אובדן כושר עבודה הוא בכך שהוא מבטיח לאדם מקור הכנסה בזמן שהוא אינו יכול לעבוד.  התשלום הזה אמור לאפשר שמירה על רמת חיים דומה לזו של טרם הפגיעה. בביטוח בסיסי ניתן פיצוי חודשי למבוטח עד לתקרה של 75% משכרו הממוצע בתקופה שקדמה לאירוע הביטוחי. להרחבה על תפקידו של עורך דין לאובדן כושר עבודה ראו כאן.

 

הרחבות שונות

ניתן גם לרכוש הרחבות לפוליסת אובדן כושר עבודה בתוספת תשלום.  ניתן לבצע הרחבה  הכוללת  תשלום פיצוי חודשי, מיד בתום תקופת ההמתנה עבור החודשיים הראשונים של תקופת ההמתנה. ניתן גם לרכוש תוספת בגין הרחבה עיסוקית. הרחבה זו נוגעת לכך שיינתן פיצוי גם במקרה והאובדן כושר תהיה לעיסוקו הספציפי של המבוטח ערב מקרה הביטוח.

 

צווארון לבן

הדבר חשוב למי שעובד במקצועות צווארון לבן כאשר ההרחבה לעיסוק ספציפי תינתן כל עוד המבוטח באובדן כושר עבודה מוחלט לעיסוק הספציפי שבו עסק ערב האירוע ועד לתום תקופת הביטוח. ניתן לרכוש גם הרחבה עיסוקית היא לכיסוי חלקי לעיסוק מוגדר עבור תקפידי צווארון כחול. הדבר מיועד למי שעוסק במקצוע מסוים בחמש שנים לפחות לפני קרות מקרה הביטוח.

תקופת התשלום תהיה  עבור המבוטח למשך שנתיים לכל היותר, לפי הגדרה זו כאשר לאחר מכן המבחן יהיה בהתאם ליכולתו לעבוד בכל  עיסוק סביר אחר.

 

להימנע מכפל ביטוח

חשוב לדעת  שכל חברת ביטוח מציעה פוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה בתנאים משלה. יחד עם זאת, במרבית הפרמטרים, החברות די דומות כאשר בהרחבות יש שינויים מסוימים בין החברות. חשוב להבין היטב את הפוליסה לרבות את האותיות הקטנות. פוליסות שונות עשויות להקשות על המבוטח לקבל את התשלומים המגיעים לו כאשר הוא אינו בקיא במושגי הביטוח השונים.

חשוב לברר מראש את המידע אודות הפוליסות השונות ולוודא את הנושא של כפל ביטוחי ואם יש ביטוח אובדן כושר עבודה דרך מקום או גוף אחר על מנת שהתשלומים לא יקוזזו, אחרת רכישת הפוליסה תהיה בזבוז של כסף.

תביעת אובדן כושר עבודה

בכל מקרה של אובדן כושר עבודה מומלץ להגיע לייעוץ עם עו"ד המתמחה בתחום על מנת לשפר את הסיכויים לקבל פיצוי מרבי. הליווי חשוב, הן בהגשת התביעה לחברת הביטוח והן במקרה וחברת הביטוח אינה מקבלת את התביעה. ניתן לערער על החלטת החברת במסגרת הגשת תביעה כנגדה לבית המשפט.

משקל

 

תוכן עניינים
מאמרים נוספים
החזרי מס לעורכי דין

עורכי דין, בעיקר עצמאיים זכאים לעיתים להחזרי מס בדומה לעצמאים רבים אחרים, הפרוצדורה הכרוכה בקבלת החזרי מס לעורכי דין אינה שונה מהליך קבלת החזרי המס

המשך קריאה >>
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מאמרים נוספים
עסקים בינוניים
עסקים
איזה פתרונות מימון יש לעסקים בינוניים

עסקים בינוניים תופסים פלח ניכר משוק העסקים בישראל, כאשר המשותף להם הוא הרצון לצמוח ולהתפתח. בכדי להצעיד את העסק קדימה, נדרשים לא מעט משאבים, אשר אינם זמינים תמיד לבעלי העסקים.

כל היתרונות של קורסים אונליין
כללי
כל היתרונות של קורסים אונליין

העולם השתנה. מה שהתחיל הרבה לפני מגיפה הקורונה קיבל דחיפה משמעותית בעקבותיה, והמרחק הפך להיות חלק מהשגרה שלנו, לטוב ולרע. מבין שלל התחומים שהפכו ל'מרוחקים' כמו קניות בסיסיות בסופר, הזמנת

שעון קופה ומטבעות
ביטוחים
הכל על הביטוח הפנסיוני

כמעט מידי יום אנחנו מקבלים הודעת ספאם באס אמ אס על בדיקת גובה הקצבה שתקבלו בגיל הפרישה, בדיקה מאילו כיסויים מורכב הפנסיה שלכם, ועוד מגוון רחב של הודעות בנושא הפנסיה

בדק בית
נדל"ן
האם קריטי לבצע בדיקת בדק בית בדירה חדשה?

רכישת דירה עשויה להיות העסקה החשובה ביותר שתעשו בחייכם. דירה משלכם צריכה להיות מקום פרטי ומוגן עבורכם ועבור משפחתיכם, והיא בשום פנים ואופן לא צריכה להפוך למוקד לדאגות. בדיוק בשביל

נוהל גילוי מרצון
מיסים
מי יכול לעבור הליך גילוי מרצון?

אם יש גורם שלא כדאי להיות על הרדאר שלו, הרי שמדובר ברשות המיסים. אנשים רבים מבצעים עבירות מס, רבים מהרצוי, בין אם מדובר בעבירות מס טכניות ובין אם מהותיות. אולם

משכנתא הפוכה
משכנתאות
מה היא משכנתא הפוכה?

עולם המשכנתאות מתפתח משנה לשנה וכחלק מההתפתחות הזו, שומעים על סוגי משכנתאות שאוזן לא שמעה בעבר. אחת המשכנתאות שתפסה תאוצה בקרב הגיל השלישי היא משכנתא הפוכה המיועדת לבני שישים ומעלה.

מה זה בי די איי
פיננסים
מה זה בי די איי?

העולם הפיננסי הוא עולם רחב הכולל בתוכו תחומי תוכן שונים ומגוונים. כולנו נוגעים בצורה כזו או אחרת במושגים מהעולם הפיננסי במהלך חיינו בחברה צרכנית. חשוב שנכיר חלק מאותם מושגים, על