המדריך השלם למשלם המיסים

למה לתת הלוואות למוגבלים ?

הלוואות למוגבלים מטעם הבנקים או מטעם גורמים חוץ בנקאיים אינן נחשבות לעניין שבשגרה.

הגורמים שמעניקים את ההלוואות הללו עורכים לא פעם בירור מעמיק לפני שהם מאפשרים ללקוח המוגבל לקבל את ההלוואה שהוא דורש.

שכן, אם הוא מוגבל, כנראה שיש לו קושי להתנהל נכון כלכלית.

אם כך, הוא כנראה גם יתקשה להחזיר את הכסף של ההלוואה המדוברת.

הדבר בעצם מביא לתהייה חשובה בנושא: "למה לתת הלוואות למוגבלים?" יצאנו לבדוק את העניין וחזרנו עם כל התשובות שאתם חייבים להכיר מקרוב.

 

כמה מילים אודות הרקע לכתיבת המדריך

את המדריך הנוכחי החלטנו לכתוב אחרי ששמענו שקרוב משפחה שלנו הפך להיות בעל חשבון מוגבל בעקבות קשיים כלכליים שהוא חווה. הוא גולל בפנינו את סיפור חייו בשנים האחרונות ואמר שהוא חייב שהבנק יאשר לו הלוואה כדי שהוא יוכל להתקיים, אבל הוא לא בטוח בכלל שמדובר בעניין ריאלי. ליבנו יצא אליו באותם רגעים. שכן, מדובר באדם משכמו ומעלה, אב ל- 4 ילדים מקסימים והוא באמת חייב את הכסף. למרות כל התקווה שהייתה לנו שהוא אכן יקבל את ההלוואה המדוברת, עלתה לנו התהייה (שמסתבר שעולה בקרב רבים) בנוגע למתן הלוואה למוגבלים. החלטנו שאנחנו פונים אל מוגבלים שקיבלו את ההלוואה והשתקמו כדי לשמוע למה צריך לתת להם אותה.

 

למה לתת הלוואות למוגבלים – סיבה מספר 1

הסיבה הראשונה והנפוצה ביותר שעלתה בקרב אלו שסייעו לנו בכתיבת המדריך הייתה – כדי לתת הזדמנות. אנשים שהגיעו למצב שבו הם צריכים לברר פרטים על הלוואות למוגבלים כנראה לא התנהלו כלכלית נכון. אבל אין זה אומר שהם ימשיכו בהתנהלות הזו בהמשך. רבים ציינו בפנינו שהעובדה שהאמינו בהם ונתנו להם את ההלוואה, הביאה לכך שהם בחרו להשתקם ולעשות כל שביכולתם כדי להתנהל נכון מבחינה כלכלית.

 

למה לתת הלוואות למוגבלים – סיבה מספר 2

הסיבה השנייה נוגעת לתנאי המחיה. הלוואה למוגבלים מאפשרת לא פעם לאפשר מחייה בסיסית עבור המוגבל כלכלית ובני המשפחה שלו. כך שבעצם, מוגבלים רבים בוחרים להשתמש בכסף שהם מקבלים לא למטרות הנאה מוגזמות, אלא למחייה. מסתבר שהבחירה נוגעת לרכישה של הדברים הבאים:

  • רכישת מוצרי מזון בסיסיים
  • רכישת ביגוד לימי החורף החמים
  • רכישת מוצרי חשמל הכרחיים ועוד

למה לתת הלוואות למוגבלים – סיבה מספר 3

הסיבה השלישית והאחרונה די מסכמת את השתיים הקודמות לה. מדובר בעובדה כי הלוואה זו יכולה לקבוע את המשך חייו של המוגבל כלכלית. מתן הלוואה למוגבל כלכלית יכולה להביא לכך שהוא ובני משפחתו יוכלו לחיות בכבוד ולשקם את עצמם. לעומת זאת, אי מתן ההלוואה עשויה להביא למפולת רגשית, פיזית וכלכלית על כל הנוגעים לדבר.

 

לסיום

עד כאן כל המידע שמסביר למה צריך לתת הלוואה למוגבלים. אנו מקווים שהחכמתם בנושא ממש כמונו ומאחלים שלא תדעו מוגבלות.

מחשבון

 

תוכן עניינים
מאמרים נוספים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
מאמרים נוספים
דִירָה
נדל"ן
כמה עולה דירה בקפריסין?

קפריסין, האי הקסום ביותר בים התיכון, הפך בשנים האחרונות ליעד מבוקש לרכישת דירות בקרב ישראלים. האקלים הנעים, הנופים המרהיבים, והיתרונות הכלכליים מושכים אליו יותר ויותר אנשים שמחפשים להשקיע בנדל"ן מחוץ

קופת גמל
כספים
מהי קופת גמל ומה חשוב לדעת לגביה?

הידעתם? תוחלת החיים בישראל היא מהגבוהות בעולם. מדובר בנתון משמח מאוד, הרי החיים הם מתנה – אך לרוע המזל, מדובר במתנה יקרה מאוד. על כן, תוחלת החיים הגבוהה של הישראלית

השקעה בנדל"ן בארה"ב
נדל"ן
האם השקעה בנדל"ן בארה"ב היא צעד פיננסי חכם?

השקעה בנכסי נדל"ן בשוק האמריקני הינה אפשרות מרתקת למשקיעים בעלי חזון ארוך טווח. מגמות שוק חיוביות וסביבה כלכלית יציבה, יוצרות הזדמנויות פוטנציאליות לעליית ערך השקעות וזרם הכנסה עתידי. במאמר זה