המדריך השלם למשלם המיסים

לקיחת משכנתא לרכישת דירה מקבלן

מצאתם את דירת חלומותיכם? רוכשים אותה מקבלן וכל מה שנותר לכם זה לקחת משכנתא? ריכזנו עבורכם את כל מה שתצטרכו לדעת על מנת לקבל את המשכנתא שלכם לדירה שתמיד חלמתם עליה.

 

קחו יועץ משכנתא

היות ומשכנתא היא הלוואה גדולה ולמעשה ההלוואה הגדולה ביותר שתיקחו בחייכם, היא תלווה אתכם למשך שנים. לכן, לקיחת משכנתא בתנאים מטיבים ובצורה מתוכננת היטב, היא קריטית לצורך שמירה על מצב פיננסי יציב. היות ומשכנתא מורכבת ממסלולים שונים ותנאים שונים, מומלץ להיעזר ביועצי משכנתאות שיוכלו לעזור לכם בתהליך. חברת וידר משכנתאות מציעה לכם את מיטב המומחים בייעוץ משכנתאות. היועצים של וידר ילוו אתכם לאורך כל תהליך לקיחת המשכנתא – החל מתהליך התכנון הפיננסי, נתינת מידע רלוונטי, בניית תמהיל משכנתא, ועד לניהול המשא ומתן מול הבנק על התנאים שלכם. יועצי המשכנתאות של וידר ידאגו שתקבלו משכנתא בתנאים המשתלמים ביותר שיהיו מותאמים במיוחד עבורכם.

 

הון עצמי – האם משנה שהדירה מקבלן?

זה שהדירה שאתם רוכשים היא מקבלן זה לא ישנה את ההון העצמי שתצטרכו לבוא איתו לבנק לצורך קבלת המשכנתא. אחוז ההון העצמי נקבע על ידי בנק ישראל, ומטרתו להבטיח כי הבנקים לא יכנסו לבעיות אשראי. במידה ומדובר בדירה הראשונה שאתם רוכשים, הבנק ידרוש מכם הון עצמי העומד על 25% מערך הנכס שאתם רוכשים. במידה ומכרתם דירה קודמת וזו הדירה השנייה שאתם רוכשים, ההון העצמי הנדרש יעמוד כבר על 30%. אם בבעלותכם דירה ורכשתם אחת נוספת, ההון העצמי יעלה ל-50% מערך הנכס.

 

מה הבנק יבדוק כשבאים לקחת משכנתא?

כאשר תבואו לבקש מהבנק את המשכנתא, הבנק ירצה לוודא שיש ביכולתכם להחזיר לו את הכסף. לכן, הבנק יבקש לבדוק את אופן התנהלותכם בחשבון שלכם על מנת לוודא שהוא תקין. במידה ואכן ימצא שאופן התנהלותכם תקין, הבנק ידרג אתכם. ככל שדירוגכם יהיה גבוהה יותר, כך התנאים יהיו טובים ביותר. בנוסף, הבנק יבקש לראות את סך הכנסות הנטו החודשיות שלכם, ממנו יבקש להפריש את החזרי המשכנתא החודשיים. הבנק יבקש גם לראות שאתם יכולים לקבל ביטוח משכנתא, וכן יבקש ערבויות שונות.

 

איך מתנהלים מול הקבלן?

הקבלן ירצה לוודא שיקבל את מלוא כספו בטרם מעביר את הבעלות על הדירה. כל עוד אתם חייבים במשכנתא לבנק, הדירה תהיה בבעלותו עד אשר תפרעו את חובכם אליו. לאחר שסיימתם לשלם את המשכנתא, הדירה תהיה כולה שלכם. עד אז, בעת תהליך הרכישה מהקבלן, תצטרכו להראות לקבלן אישור עקרוני מהבנק על קבלת משכנתא. האישור יוכיח לקבלן שיש לכם איך לשלם על הדירה. לאחר מתן המשכנתא, הבנק יבקש לרשום הערת אזהרה על הנכס בטאבו, דבר שמשמעו שהדירה מושכנה ואף אחד לא יכול לרכוש אותה עד לאחר תום תשלום המשכנתא.

מפתחות בדל כיבה לבית

תוכן עניינים
מאמרים נוספים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מאמרים נוספים
תביעה בגין נזקי גוף
עריכת דין
תביעת נזקי גוף ללא חוות דעת רפואית?

תביעות נזקי גוף הן בין התביעות הנפוצות ביותר בעולם המשפט, כאשר אחד הכלים הבסיסיים לביסוס עילת התביעה הוא, חוות דעת רפואית מקצועית של רופא מומחה. האם חוות דעת רפואית היא

כסף
הלוואות
למה לתת הלוואות למוגבלים ?

הלוואות למוגבלים מטעם הבנקים או מטעם גורמים חוץ בנקאיים אינן נחשבות לעניין שבשגרה. הגורמים שמעניקים את ההלוואות הללו עורכים לא פעם בירור מעמיק לפני שהם מאפשרים ללקוח המוגבל לקבל את

רווח ברוטו
ייעוץ עסקי
מה זה בדיוק רווח גולמי?

על מנת לחשב רווחים של עסק, מפיקים דו"ח בו מכניסים את נתוני ההכנסות נטו. אחד מהמדדים לבדיקת הרווחים הוא רווח גולמי. יחד עם זאת, יש להבדיל בין רווח גולמי שלילי