המדריך השלם למשלם המיסים

האם ניתן לתבוע על תאונה בחו"ל?

תאונות מסוגים שונים יכולות להתרחש בארץ או מחוץ לארץ. בתאונות אלה נפצעים אנשים שונים והם זקוקים לפיצויים בכדי להתמודד עם הפציעה שנגרמה להם. בכתבה לפניכם נשווה בין מקרים של תביעה בחו"ל למקרים של תביעה בארץ במקרה של תאונה. כמו כן נסקור בקצרה את הדרך בה ניתן להגיש תביעות כאלה במדינות אחרות. 

 

תביעות נזיקין בארץ

במקרים של תאונה בחו"ל שנגרמה על ידי רשלנות או על ידי עוולה מסוג אחר, ניתן להגיש תביעת נזיקין לשם קבלת פיצוי מהגורם לתאונה. תביעות אלה מוגשות במסגרת תביעה אזרחית והן מוגשות לערכאה הרלוונטית לפי גובה הפיצויים המדובר.

במקרים כאלה יש להיעזר בעורך דין לענייני נזיקין, שיעזור בהכנת ובהגשת התביעה, ובמקרים מסוימים גם יגיע לייצג את התובע בבית המשפט. תביעות נזיקין יכולות להיות מוגשות על מגוון רחב מאוד של תאונות ופציעות.

 

תביעות ביטוח בארץ

במקרים שבהן התרחשה תאונה ויש לנפגעים בה ביטוח, כמו לדוגמא במקרה של תאונת עבודה במקום עבודה בעל ביטוח מתאים, ניתן להגיש תביעה לקבלת פיצויים מחברת ביטוח זאת או אחרת.

בתחילה יש להגיש בקשה לקבלת פיצוי מחברת הביטוח לחברת הביטוח עצמה על פי הכללים הרשומים בפוליסת הביטוח. לאחר מכן במידה ולא קיבלתם את הפיצוי המגיע לכם, ניתן להגיש תביעה לבית משפט שיחייב את חברת הביטוח בתשלום גבוה יותר.

 

תביעות בגין פציעה בחו"ל

תביעות בחו"ל הן דומות בחלק מהתחומים לתביעות בארץ ושונות בתחומים אחרים. גם בתביעות בחו"ל יש לתבוע את הגורם לתאונה או את חברת הביטוח שמבטחת את הנפגעים או את האחראי לתאונה. אבל ישנם מספר הבדלים מהותיים בין תביעות בארץ לתביעות בחו"ל.

דבר ראשון, תביעות במדינה זרה מתבצעות על פי הכללים המשפטיים של המדינה ועל פי החוקים של המדינה. מכיוון שכך, תביעה במדינה זרה תיעשה באמצעות עורך דין שיש לו הסמכה מטעם אותה המדינה.

 

איך להגיש תביעות אלה?

הגשת תביעה במדינה זרה יכולה להתבצע על ידי עורך דין מאותה המדינה או על ידי חברה שמתמחה בנושא. בכל מקרה יש לאסוף את כלל המסמכים הרלוונטיים לצורך הוכחת התאונה והנזקים הנגרמים ממנה.

כל מסמך רפואי או קבלה על הוצאה שנדרשה בגין התאונה, הוא מסמך חשוב שיעזור לכם להוכיח את טענתכם בבית המשפט. בנוסף לכך יש להתייעץ עם רופא מומחה ולקבל חוות דעת על אופי הפציעה שנגרם לתובע, ועל ההגבלות הצפויות לו בהמשך החיים במידה ויש כאלה.

 

האם אפשר לתבוע על פציעה בארץ אחרת – סיכום

ישנם מספר דברים דומים בין תביעות בארץ לבין תביעות בחוץ לארץ, אבל ישנם גם הבדלים גדולים בין תביעה בארץ לתביעה בארץ זרה. בשורה התחתונה, ניתן לתבוע בארץ נוכרייה על ידי שימוש בעורך דין שמגיע מאותה הארץ או על ידי שכירת שירותים של חברה שמתמחה בתחום.

תאונה בחו"ל

תוכן עניינים
מאמרים נוספים
סלונים למכירה
המס על ייבוא רהיטים

ישראלים רבים מחליטים התחילו בעשור האחרון לייבא רהיטים ממדינות שונות בעולם על מנת להוזיל את העלויות. תחילה היה נדמה כי מדובר בצעד מבריק אשר יכול

המשך קריאה >>
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
מאמרים נוספים
פירוק חברה בע"מ
כללי
מה כרוך בפירוק חברה בע"מ?

פרוקה של חברה הנמצאת בבעלות אנשים פרטיים, הוא מהלך בו מבצעים סגירה, מחיקה וחיסול, של תאגיד רשום, שיוסד על פי הוראות החוק המקובלות במדינת ישראל. פרוק חברה פרטית יכול לנבוע

פּוֹקֶר
כללי
שאל את המומחה – ככה תנצחו בפוקר!

  פוקר הוא משחק קלפים פופולרי ומרגש שמשוחק כבר במשך דורות. בין אם אתה מקצוען ותיק או רק בתחילת הדרך, המפתח להצלחה בפוקר הוא אסטרטגיה מוצקה ולדעת לקרוא את היריבים

שאל את המומחה - ככה תנצחו בפוקר!
כללי
שאל את המומחה – ככה תנצחו בפוקר!

רוצים לקחת את משחק הפוקר שלכם לרמה הבאה ולא יודעים איך לעשות את זה ? אל דאגה דאגנו לכם. עם מספר שיטות שיעזרו לכם לנצח בפוקר ולשחק כמו מקצועיים אמיתיים.

עסקים בינוניים
עסקים
איזה פתרונות מימון יש לעסקים בינוניים

עסקים בינוניים תופסים פלח ניכר משוק העסקים בישראל, כאשר המשותף להם הוא הרצון לצמוח ולהתפתח. בכדי להצעיד את העסק קדימה, נדרשים לא מעט משאבים, אשר אינם זמינים תמיד לבעלי העסקים.

שעון קופה ומטבעות
ביטוחים
הכל על הביטוח הפנסיוני

כמעט מידי יום אנחנו מקבלים הודעת ספאם באס אמ אס על בדיקת גובה הקצבה שתקבלו בגיל הפרישה, בדיקה מאילו כיסויים מורכב הפנסיה שלכם, ועוד מגוון רחב של הודעות בנושא הפנסיה

בדק בית
נדל"ן
האם קריטי לבצע בדיקת בדק בית בדירה חדשה?

רכישת דירה עשויה להיות העסקה החשובה ביותר שתעשו בחייכם. דירה משלכם צריכה להיות מקום פרטי ומוגן עבורכם ועבור משפחתיכם, והיא בשום פנים ואופן לא צריכה להפוך למוקד לדאגות. בדיוק בשביל

נוהל גילוי מרצון
מיסים
מי יכול לעבור הליך גילוי מרצון?

אם יש גורם שלא כדאי להיות על הרדאר שלו, הרי שמדובר ברשות המיסים. אנשים רבים מבצעים עבירות מס, רבים מהרצוי, בין אם מדובר בעבירות מס טכניות ובין אם מהותיות. אולם