המדריך השלם למשלם המיסים

האם ניתן לתבוע על תאונה בחו"ל?

תאונות מסוגים שונים יכולות להתרחש בארץ או מחוץ לארץ. בתאונות אלה נפצעים אנשים שונים והם זקוקים לפיצויים בכדי להתמודד עם הפציעה שנגרמה להם. בכתבה לפניכם נשווה בין מקרים של תביעה בחו"ל למקרים של תביעה בארץ במקרה של תאונה. כמו כן נסקור בקצרה את הדרך בה ניתן להגיש תביעות כאלה במדינות אחרות. 

 

תביעות נזיקין בארץ

במקרים של תאונה בחו"ל שנגרמה על ידי רשלנות או על ידי עוולה מסוג אחר, ניתן להגיש תביעת נזיקין לשם קבלת פיצוי מהגורם לתאונה. תביעות אלה מוגשות במסגרת תביעה אזרחית והן מוגשות לערכאה הרלוונטית לפי גובה הפיצויים המדובר.

במקרים כאלה יש להיעזר בעורך דין לענייני נזיקין, שיעזור בהכנת ובהגשת התביעה, ובמקרים מסוימים גם יגיע לייצג את התובע בבית המשפט. תביעות נזיקין יכולות להיות מוגשות על מגוון רחב מאוד של תאונות ופציעות.

 

תביעות ביטוח בארץ

במקרים שבהן התרחשה תאונה ויש לנפגעים בה ביטוח, כמו לדוגמא במקרה של תאונת עבודה במקום עבודה בעל ביטוח מתאים, ניתן להגיש תביעה לקבלת פיצויים מחברת ביטוח זאת או אחרת.

בתחילה יש להגיש בקשה לקבלת פיצוי מחברת הביטוח לחברת הביטוח עצמה על פי הכללים הרשומים בפוליסת הביטוח. לאחר מכן במידה ולא קיבלתם את הפיצוי המגיע לכם, ניתן להגיש תביעה לבית משפט שיחייב את חברת הביטוח בתשלום גבוה יותר.

 

תביעות בגין פציעה בחו"ל

תביעות בחו"ל הן דומות בחלק מהתחומים לתביעות בארץ ושונות בתחומים אחרים. גם בתביעות בחו"ל יש לתבוע את הגורם לתאונה או את חברת הביטוח שמבטחת את הנפגעים או את האחראי לתאונה. אבל ישנם מספר הבדלים מהותיים בין תביעות בארץ לתביעות בחו"ל.

דבר ראשון, תביעות במדינה זרה מתבצעות על פי הכללים המשפטיים של המדינה ועל פי החוקים של המדינה. מכיוון שכך, תביעה במדינה זרה תיעשה באמצעות עורך דין שיש לו הסמכה מטעם אותה המדינה.

 

איך להגיש תביעות אלה?

הגשת תביעה במדינה זרה יכולה להתבצע על ידי עורך דין מאותה המדינה או על ידי חברה שמתמחה בנושא. בכל מקרה יש לאסוף את כלל המסמכים הרלוונטיים לצורך הוכחת התאונה והנזקים הנגרמים ממנה.

כל מסמך רפואי או קבלה על הוצאה שנדרשה בגין התאונה, הוא מסמך חשוב שיעזור לכם להוכיח את טענתכם בבית המשפט. בנוסף לכך יש להתייעץ עם רופא מומחה ולקבל חוות דעת על אופי הפציעה שנגרם לתובע, ועל ההגבלות הצפויות לו בהמשך החיים במידה ויש כאלה.

 

האם אפשר לתבוע על פציעה בארץ אחרת – סיכום

ישנם מספר דברים דומים בין תביעות בארץ לבין תביעות בחוץ לארץ, אבל ישנם גם הבדלים גדולים בין תביעה בארץ לתביעה בארץ זרה. בשורה התחתונה, ניתן לתבוע בארץ נוכרייה על ידי שימוש בעורך דין שמגיע מאותה הארץ או על ידי שכירת שירותים של חברה שמתמחה בתחום.

תאונה בחו"ל

תוכן עניינים
מאמרים נוספים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
מאמרים נוספים
השפעת הטכנולוגיה על מקצוע ראיית החשבון
עסקים
השפעת הטכנולוגיה על מקצוע ראיית החשבון: הערכה

מקצוע ראיית החשבון עבר שינויים משמעותיים בשנים האחרונות, כאלה המונעים בעיקר מהתקדמות הטכנולוגיה. החל מאוטומציה של משימות שחוזרות על עצמן ועד לשילוב של מערכות תוכנה מתוחכמות, הטכנולוגיה חוללה מהפכה באופן

נוטריון לפולנית
עריכת דין
האם צריך תרגום נוטריוני למסמכי הגירה לפולין?

כשמדובר בהגירה למדינה אחרת כמו פולין, חשוב לוודא שכל המסמכים שלך מתורגמים במדויק ובהתאם למדינה אליה אתה עובר. עם זאת, נשאלת השאלה האם יש צורך באישור נוטריוני לתרגומים אלו.  במדריך

הטרדה מינית ברשתות חברתיות
כללי
הטרדה מינית ברשתות החברתיות וברשת

הקידמה הטכנולוגית הביאה איתה תופעות חיוביות ומיטיבות כמו נגישות גבוהה למידע וחיבור בין אנשים דרך הרשת. יחד עם זאת, הרשת הפכה לקרקע פורייה לעברייני מין ולמטרידים אשר לא בוחלים באמצעים

דוח אשראי
זכויות וחובות
מה זה חיווי אשראי

דוח אשראי הוא מסמך חיוני המספק סיכום מפורט של היסטוריית האשראי של אדם. הוא מכיל מידע כגון היסטוריית תשלומים, ניצול אשראי ושאלות אשראי. דוחות אשראי חיוניים בקביעת כושר האשראי של

קופה רושמת לעסק
עסקים
היתרונות והחשיבות של קופה רושמת ממוחשבת בעסק

בעולם העסקים המהיר של היום, הטכנולוגיה ממלאת תפקיד מכריע בהצלחתו של כל עסק. אחת ההתקדמות הטכנולוגית החשובה לעסקים היא הקופה הממוחשבת. קופה רושמת ממוחשבת היא מכשיר המאפשר לעסקים לעבד עסקאות

פירוק חברה בע"מ
כללי
מה כרוך בפירוק חברה בע"מ?

פרוקה של חברה הנמצאת בבעלות אנשים פרטיים, הוא מהלך בו מבצעים סגירה, מחיקה וחיסול, של תאגיד רשום, שיוסד על פי הוראות החוק המקובלות במדינת ישראל. פרוק חברה פרטית יכול לנבוע