המדריך השלם למשלם המיסים

האם ניתן לתבוע על תאונה בחו"ל?

תאונות מסוגים שונים יכולות להתרחש בארץ או מחוץ לארץ. בתאונות אלה נפצעים אנשים שונים והם זקוקים לפיצויים בכדי להתמודד עם הפציעה שנגרמה להם. בכתבה לפניכם נשווה בין מקרים של תביעה בחו"ל למקרים של תביעה בארץ במקרה של תאונה. כמו כן נסקור בקצרה את הדרך בה ניתן להגיש תביעות כאלה במדינות אחרות. 

 

תביעות נזיקין בארץ

במקרים של תאונה בחו"ל שנגרמה על ידי רשלנות או על ידי עוולה מסוג אחר, ניתן להגיש תביעת נזיקין לשם קבלת פיצוי מהגורם לתאונה. תביעות אלה מוגשות במסגרת תביעה אזרחית והן מוגשות לערכאה הרלוונטית לפי גובה הפיצויים המדובר.

במקרים כאלה יש להיעזר בעורך דין לענייני נזיקין, שיעזור בהכנת ובהגשת התביעה, ובמקרים מסוימים גם יגיע לייצג את התובע בבית המשפט. תביעות נזיקין יכולות להיות מוגשות על מגוון רחב מאוד של תאונות ופציעות.

 

תביעות ביטוח בארץ

במקרים שבהן התרחשה תאונה ויש לנפגעים בה ביטוח, כמו לדוגמא במקרה של תאונת עבודה במקום עבודה בעל ביטוח מתאים, ניתן להגיש תביעה לקבלת פיצויים מחברת ביטוח זאת או אחרת.

בתחילה יש להגיש בקשה לקבלת פיצוי מחברת הביטוח לחברת הביטוח עצמה על פי הכללים הרשומים בפוליסת הביטוח. לאחר מכן במידה ולא קיבלתם את הפיצוי המגיע לכם, ניתן להגיש תביעה לבית משפט שיחייב את חברת הביטוח בתשלום גבוה יותר.

 

תביעות בגין פציעה בחו"ל

תביעות בחו"ל הן דומות בחלק מהתחומים לתביעות בארץ ושונות בתחומים אחרים. גם בתביעות בחו"ל יש לתבוע את הגורם לתאונה או את חברת הביטוח שמבטחת את הנפגעים או את האחראי לתאונה. אבל ישנם מספר הבדלים מהותיים בין תביעות בארץ לתביעות בחו"ל.

דבר ראשון, תביעות במדינה זרה מתבצעות על פי הכללים המשפטיים של המדינה ועל פי החוקים של המדינה. מכיוון שכך, תביעה במדינה זרה תיעשה באמצעות עורך דין שיש לו הסמכה מטעם אותה המדינה.

 

איך להגיש תביעות אלה?

הגשת תביעה במדינה זרה יכולה להתבצע על ידי עורך דין מאותה המדינה או על ידי חברה שמתמחה בנושא. בכל מקרה יש לאסוף את כלל המסמכים הרלוונטיים לצורך הוכחת התאונה והנזקים הנגרמים ממנה.

כל מסמך רפואי או קבלה על הוצאה שנדרשה בגין התאונה, הוא מסמך חשוב שיעזור לכם להוכיח את טענתכם בבית המשפט. בנוסף לכך יש להתייעץ עם רופא מומחה ולקבל חוות דעת על אופי הפציעה שנגרם לתובע, ועל ההגבלות הצפויות לו בהמשך החיים במידה ויש כאלה.

 

האם אפשר לתבוע על פציעה בארץ אחרת – סיכום

ישנם מספר דברים דומים בין תביעות בארץ לבין תביעות בחוץ לארץ, אבל ישנם גם הבדלים גדולים בין תביעה בארץ לתביעה בארץ זרה. בשורה התחתונה, ניתן לתבוע בארץ נוכרייה על ידי שימוש בעורך דין שמגיע מאותה הארץ או על ידי שכירת שירותים של חברה שמתמחה בתחום.

תאונה בחו"ל

תוכן עניינים
מאמרים נוספים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
מאמרים נוספים
3 סיבות לכך שתהיו מסורבי משכנתא
משכנתאות
3 סיבות לכך שתהיו מסורבי משכנתא

נתונים שהגיעו לידינו לאחרונה הראו שמספר מסורבי המשכנתא עלה באופן ניכר בחודשים האחרונים. עובדה מצערת זו גרמה לנו לכתוב את המדריך הנוכחי, כדי להעלות את הנושא למודעות ולהפחית את הסיכוי

לייעל את העסק שלך
עסקים
איך לייעל את העסק ב-3 צעדים פשוטים

רוצים לחסוך זמן, כסף ולשפר את תוצאות העסק? בעולם העסקי התחרותי של היום, יעילות היא המפתח להצלחה. ייעול תהליכים, ניהול נכון וחיסכון בזמן יאפשרו לכם להתמקד במה שחשוב באמת –

4 דרכים לעשות השוואה בביטוחי בריאות
ביטוחים
4 דרכים לעשות השוואה בביטוחי בריאות

אם גם אתם מבינים שהגיע הזמן לרכוש ביטוח בריאות פרטי, לפני שאתם עושים את הצעד הזה חשוב לבדוק מה הביטוח שהכי מתאים לכם. כל חברות הביטוח הגדולות בארץ מציעות ביטוח

קבלת רישיון עסק
עסקים
קבלת רישיון עסק ב – 5 צעדים פשוטים

קבלת רישיון עסק, היא צעד מכריע עבור כל בעל עסק. היא מבטיחה, שהעסק עומד בכל הקריטריונים שהוגדרו על ידי הרשויות והגורמים השונים הרלוונטיים לעסק. עם זאת, תהליך קבלת רישיון עסק

החזר מס
מיסים
מה זה החזר מס ומי זכאי?

החזר מס הוא סכום כסף שמוחזר לכם על ידי רשות המיסים, לאחר ששילמתם יותר מס ממה שהייתם צריכים לשלם. מצב זה יכול להתרחש מכמה סיבות. המאמר יסביר מהו החזר מס,