המדריך השלם למשלם המיסים

מה היא משכנתא הפוכה?

עולם המשכנתאות מתפתח משנה לשנה וכחלק מההתפתחות הזו, שומעים על סוגי משכנתאות שאוזן לא שמעה בעבר. אחת המשכנתאות שתפסה תאוצה בקרב הגיל השלישי היא משכנתא הפוכה המיועדת לבני שישים ומעלה. מה זו המשכנתא הזו ולמה היא מיועדת אך ורק לבני שישים ומעלה? כאן ריכזנו עבורכם מידע בנושא, בואו נתחיל.  

 

מה זה משכנתא הפוכה?

מדובר במשכנתא המיועדת אך ורק לבני שישים ומעלה והיא ניתנת תמורת שעבוד נכס קיים. הלווה משעבד את הנכס בו הוא גר, מקבל הלוואה תמורתו, אך הוא לא צריך להחזיר אותה. ההלוואה מוחזרת רק לאחר פטירת הלווה על ידי היורשים שלו. משכנתא זו מסייעת למבוגרים רבים לצלוח את שארית חייהם בהרחבה כלכלית.

יש מי שמכנה הלוואה זו כחיים על חשבון הנכס. וזה נכון חלקית. כי אמנם יש לאדם נכס, אך למה שהוא לא יהיה זה שיהנה מהנכס שלו, למה שיצטרך להצטמצם כלכלית רק בשביל שיהיה לו מה להוריש לילדיו? זו סוגיה נתונה במחלוקת ואכן, למשכנתא הפוכה יש יתרונות לצד חסרונות.

 

יתרונות משכנתא הפוכה

משכנתא הפוכה היא משכנתא המאפשרת חיי רווחה על חשבון הנכס. הלווה לא צרילך להיות טרוד בהחזרים חודשיים שאין לו מניין להחזיר והוא יכול להגדיל בקלות תודות לה את קצבת הפנסיה. קבלת משכנתא זו היא לא מורכבת כמו משכנתא רגילה, היא לא מצריכה הוכחת יכולת החזר ויש צורך בדו"ח הערכת שמאי וביטוח נכס בלבד.

 

חסרונות משכנתא הפוכה

לצד כל היתרונות, משכנתא הפוכה היא משכנתא שלא כל אחד יכול לקבל אותה, הגוף המממן לא מקבל את החזר ההלוואה מיידית ולכן הוא גם גובה על כך ריבית יקרה. לצד המחיר של הריבית היקרה, הריבית תופחת כל חודש מחדש וכך, למרות שלא נדרשים לשלם אותה, אפקט ריבית דריבית קיים במלוא עוזו במשכנתאות אלו.

 

האם משכנתא הפוכה משתלמת?

כדי להכריע בנדון חשוב לבחון את הנתונים בהתאם לנתונים הנוספים המקיפים. כאשר אין ברירה אחרת פונים לקבל משכנתא הפוכה ך פעמים רבות נמצאות חלופות אחרות משתלמות. ההמלצה הגורפת היא לפנות לייעוץ משכנתאות לקבלת ייעוץ מקיף בנושא. היועץ יבדוק את האפשרויות הקיימות לגיוס מימון וכך הוא גם יוכל להתאים את מקור המימון המדויק לצרכים האישיים שלכם.

 

מי נותן משכנתאות הפוכות?

לא הרבה גופי מימון נותנים משכנתאות הפוכות. יש בנקים למשכנתאות בודדים העוסקים בתחום, חברות ביטוח וגופי מימון חוץ בנקאי כמו חברת טריא. לכל גוף מימון תנאי שונים ולפני קבלת משכנתא כזו חשוב לערוך השוואת מחירים מקצועית.

 

לסיכום

משכנתא הפוכה היא משכנתא המיועדת למבוגרים המעוניינים להגדיל את הכנסתם החודשית. מדובר בהלוואה שנויה במחלוקת אך היא מצליחה להועיל לאלפי קשישים בישראל. לפני לקיחת משכנתא כזו מומלץ לבדוק אופציות נוספות בעזרת יועץ משכנתאות מקצועי.

משכנתא הפוכה

 

תוכן עניינים
מאמרים נוספים
לפטופ וקפה
כמה עולה הובלת משרדים?

בתור בעלי עסקים, מעבר של עסק יכול להיות רגע מלחיץ. מעבר לחששות, ההעברות המורכבות, העובדים הרבים וקשיים נוספים הכרוכים בכך, העסק צריך להמשיך להכניס בכל

המשך קריאה >>
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
מאמרים נוספים
נסיעות בדרכון
ביטוחים
כמה צריך לעלות ביטוח נסיעות בפספורט קארד?

פספורט קארד היא חברת ביטוח נסיעות, המציעה ביטוחים מגוונים לנוסעים לחו"ל במחירים אטרקטיביים. המאמר יבדוק כמה צריך לעלות ביטוח נסיעות בפספורט קארד. ממה מורכב ביטוח הנסיעות של פספורט קארד? ביטוח

קונה זהב
כללי
היסודות של קניית זהב: מדריך למתחילים

זהב מסמל עושר ויוקרה במשך אלפי שנים. המשיכה המתמשכת אליו והמשמעות ההיסטורית שלו הופכים אותו לבחירה פופולרית עבור משקיעים. אם אתם חדשים בעולם רכישת הזהב, מדריך זה יעזור לכם להבין

מס השקעות נדלן חכמות
נדל"ן
השקעות נדל"ן חכמות במס: אסטרטגיות למזעור חובות המס שלך

בשנים האחרונות, השקעות בקרקעות חקלאיות צברו פופולריות משמעותית בקרב משקיעים המחפשים מיזמים יציבים ורווחיים. ככל שהאוכלוסייה העולמית ממשיכה לגדול, הביקוש למזון ולמוצרים הקשורים לחקלאות זינק, מה שהופך כל קרקע חקלאית

מס בארהב
מיסים
ניווט במורכבות: הבנת מערכת המס בארה"ב

מסים הם מרכיב חיוני בכלכלת כל מדינה, וארצות הברית אינה יוצאת דופן. מערכת המס בארה"ב ידועה במורכבות שלה, ולעיתים קרובות מותירה את משלמי המסים המומים ומבולבלים. עם זאת, עם קצת