המדריך השלם למשלם המיסים

מה לומדים בקורס סוכני ביטוח?

למתעניינים מה לומדים בקורס סוכני ביטוח מחכה רשימה ארוכה של נושאים הנדרשים על פי דיני הביטוח עד קבלת הרישיון לעסוק בתחום. קבלת הרישיון מותנית בעמידה בבחינות שונות כמו בחינה ביסודות הביטוח מטעם הממונה על שוק ההון, בחינה ביסודות ייעוץ השקעות מטעם הרשות לניירות ערך וכן בבחינות בנושא כלכלה, חשבונאות, מימון וסטטיסטיקה ועוד. ההתמחות אורכת שישה חודשים.

ביטוח הנו תחום מאוד מרכזי בארץ ובעולם ודורש הכשרה וידע רחב וכן מאפשר התפתחות מקצועית ואישית של כל סוכן בפני עצמו בין אם הוא בוחר אחרי לימודי סוכן ביטוח ללכת ולעבור בסוכנות כלשהי לביטוח ובין אם הוא בוחר לפתוח עסק עצמאי. רבים פונים לקורס סוכן ביטוח גם כהסבה מקצועית משום שזהו מקצוע מבוקש מאוד או כמקצוע להשלמת הכנסה שכן אפשר לעסוק בזה בכל מקום, בכל זמן וגם לא צריך לפתוח משרד לצורך כך.

 

תוכנית לימודים של קורס סוכן ביטוח

מטרת קורס סוכני ביטוח היא להכשיר סטודנטים אשר יקבלו הכשרה מעמיקה ומקצועית ויוכלו להשתלב בסיום הקורס בחברה, סוכנות ביטוח ועוד. התחומים העיקריים למי שלא יודע מה לומדים בקורס סוכני ביטוח הם ביטוח אלמנטרי, ביטוח פנסיוני, ביטוח חיים וביטוח לאומי. לקורס יכולים להתקבל רק מסיימי 12 שנות לימוד, ללא עבר פלילי והם נדרשים לעבור ראיון קבלה.

אורך קורס סוכן הביטוח משתנה ממכללה אחת לרעותה, אולם ממוצע הלימודים הוא בטווח של פעמיים בשבוע ובמהלך כשנה וחצי עד שנתיים. חשוב לומר כי לימודים כאלה מוגדרים כלימודים מקצועיים לעומת קורסים קצרים בתחום הביטוח שלא מעניקים לבוגרים את כל הידע התיאורטי והמעשי הנדרש כדי לעבוד כסוכני ביטוח.

הלימודים כוללים היכרות עם דיני הביטוח שיעורים בנושאים כמו: חישוב דמי ביטוח, תעריף סיכון. מהי החקיקה האזרחית בתחום הביטוח? מהו ביטוח יתר, ביטוח חסר פוליסה, מושגי יסוד בכלכלה, סטטיסטיקה ומימון. ביטוח לאומי, ביטוח משכנתאות ועוד.

 

היכרות עם כל סוגי הביטוח

כל מי שנרשם לקורס סוכן ביטוח אמור ללמוד במהלכו את כל סוגי הביטוחים השונים והם:

ביטוח רכוש, תאונות, ביטוח פנסיוני, דירה, חיים, בריאות ועוד. כאשר מדובר במישהו שרוצה לעסוק בתחום חשוב מה לומדים בקורס סוכני ביטוח כמו גם ביצוע תחקיר וקבלת חוות דעת של בוגרים מהם אפשר ללמוד רבות על רמת הלימוד, איכות המרצים ועוד.

אחד הקורסים המבוקשים והמובילים היום, הוא קורס סוכן ביטוח במכללת אורין שפלטר אשר אותו סיימו עד כה אלפי אנשים שמצליחים מאוד בעבודתם, הודות לאיכות ורמת הקורס, תכנית הלימודים, היחס האישי, התמיכה ואיכות המרצים.

בין הקורסים המבוקשים: לימודי ביטוח אלמנטרי, קורס יסודות הביטוח. קורס גמר פנסיוני, קורס ביטוח תאונות, קורס ביטוח רכוש, קורס ביטוח ימי ואווירי, קורס חיתום ויישוב תביעות בביטוח כללי, קורס חיתום עסקי, קורס חיתום רפואי וכן קורס ניהול עסק של סוכן ביטוח.

ביטוח נכס

תוכן עניינים
מאמרים נוספים
החזר מס הכנסה
החזרי מס בישראל

למרות שכולנו רגילים לשלם מיסים מאוד גבוהים במדינה, חשוב לדעת שברגעים מסוימים ובמצבים ספציפיים מגיעים לנו החזרים. אם, לדוגמא, אדם פוטר מעבודתו ובמשך כמה חודשים

המשך קריאה >>
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
מאמרים נוספים
דִירָה
נדל"ן
כמה עולה דירה בקפריסין?

קפריסין, האי הקסום ביותר בים התיכון, הפך בשנים האחרונות ליעד מבוקש לרכישת דירות בקרב ישראלים. האקלים הנעים, הנופים המרהיבים, והיתרונות הכלכליים מושכים אליו יותר ויותר אנשים שמחפשים להשקיע בנדל"ן מחוץ

קופת גמל
כספים
מהי קופת גמל ומה חשוב לדעת לגביה?

הידעתם? תוחלת החיים בישראל היא מהגבוהות בעולם. מדובר בנתון משמח מאוד, הרי החיים הם מתנה – אך לרוע המזל, מדובר במתנה יקרה מאוד. על כן, תוחלת החיים הגבוהה של הישראלית

השקעה בנדל"ן בארה"ב
נדל"ן
האם השקעה בנדל"ן בארה"ב היא צעד פיננסי חכם?

השקעה בנכסי נדל"ן בשוק האמריקני הינה אפשרות מרתקת למשקיעים בעלי חזון ארוך טווח. מגמות שוק חיוביות וסביבה כלכלית יציבה, יוצרות הזדמנויות פוטנציאליות לעליית ערך השקעות וזרם הכנסה עתידי. במאמר זה