המדריך השלם למשלם המיסים

משכנתא צמודת מט"ח למי זה מתאים

בעוד שחלק מאיתנו יחתמו על תמהיל משכנתאות מסוג מסוים, חלקנו האחר יתאים את תמהיל המשכנתאות שלו בהתאם לצרכים שונים. בימינו ישנם לא מעט מסלולי משכנתאות, ביניהם יהיה צורך לבחור את המסלולים הנכונים לכם לא רק להיום, אלא גם לעתיד שיבוא. אם כך, למי תתאים משכנתא צמודה למט"ח?

משכנתא צמודת מט"ח גם נקראת משכנתא צמודה למטבע חוץ. היא בדרך כלל תתאים לאנשים שרוכשים נדל"ן במטבע חוץ. אלו עשויים להיות עובדי הייטק, כמו כן אנשים אשר מרבית ועיקר עבודתם מתבצעת מעבר לים. אם אתם עומדים לקחת משכנתא ואינכם עובדים אל מול מטבע חוץ, רוב הסיכויים שסוג המשכנתא הזה  אינו עבורכם. יחד עם זאת, עדיין כדאי לקבל מידע על משכנתאות מכל הסוגים מיועץ המשכנתא שלכם. לאחר שתקבלו את כל המידע, תוכלו להחליט מה הוא תמהיל המשכנתאות המומלץ עבורכם.

 

כדאי לקבל מידע על משכנתא מט"ח אם אני לא עובד בחו"ל?

גם אם אתם לא עובדים בחו"ל, וגם אם אתם לא עובדים אל מול מטבע חוץ, עדיין כדאי לפעמים לפזר סיכונים. פיזור הסיכונים מתבצע על ידי בחירת מסלולים שונים של משכנתאות, לרבות מסלולים שצמודים למט"ח. מיד נדבר גם על מסלולי משכנתאות נוספים.

בין אם אתם עובדי הייטק או עובדים בתחומי עיסוק אחרים, יהיה חשוב להתייעץ עם יועץ המשכנתאות שלכם לגבי מסלולים אלו. זה נכון שיש סיכון מסוים בלקיחת משכנתא הכוללת מסלול שצמוד למט"ח. הסיכון הוא בכך, ששער הדולר או האירו עשויים להשתנות ולהוביל לשינוי בהחזרים החודשיים. יחד עם זאת, אם שער הדולר או שער האירו יורדים, אז בדרך כלל לוקח המשכנתא נהנה מהחזרים חודשיים נמוכים. כמובן, באותם החודשים שבהם השער של מטבע החוץ הוא נמוך.

 

אילו עוד מסלולי משכנתאות קיימים בימינו?

בעוד שחלק מהאנשים יחתמו על משכנתא צמודה למדד המלווה בריבית שמשתנה, חלקם אחר מהאנשים יחתום על משכנתא לא צמודה בריבית משתנה. בנוסף לכך, ישנן גם משכנתאות הכוללות מסלולים של משכנתא לא צמודה בריבית קבועה.

משכנתא זו למשל (משכנתא לא צמודה בריבית קבועה), תתאים למי שמחפש אחר שקט נפשי וגם ודאות מסוימת. אמנם הוודאות היא לא מובטחת במאת האחוזים, אבל אין ספק שהיא מובטחת יותר מאשר במסלולים שבהם הריבית משתנה.

 

עם מי כדאי להתייעץ כדי לקחת משכנתא?

בסופו של דבר, הכי חשוב לבחון לעומק את תמהיל המשכנתאות המוצע לכם על ידי יועץ משכנתא. אם תרצו, תוכלו גם לקבל ייעוץ בבנק המשכנתאות, מה שבדרך כלל פחות מומלץ. ולא בגלל שבנק המשכנתאות אינו מקצועי דיה, ממש לא. פשוט מכיוון שלבנק המשכנתאות יש אינטרסים משלו. ברגע שהוא מציע לכם מסלול משכנתא מסוים. זה אומר שהוא מרוויח עליכם. מאידך, יועץ משכנתאות פרטי יהיה אובייקטיבי.

משכנתא

תוכן עניינים
מאמרים נוספים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מאמרים נוספים
תביעה בגין נזקי גוף
עריכת דין
תביעת נזקי גוף ללא חוות דעת רפואית?

תביעות נזקי גוף הן בין התביעות הנפוצות ביותר בעולם המשפט, כאשר אחד הכלים הבסיסיים לביסוס עילת התביעה הוא, חוות דעת רפואית מקצועית של רופא מומחה. האם חוות דעת רפואית היא

כסף
הלוואות
למה לתת הלוואות למוגבלים ?

הלוואות למוגבלים מטעם הבנקים או מטעם גורמים חוץ בנקאיים אינן נחשבות לעניין שבשגרה. הגורמים שמעניקים את ההלוואות הללו עורכים לא פעם בירור מעמיק לפני שהם מאפשרים ללקוח המוגבל לקבל את

רווח ברוטו
ייעוץ עסקי
מה זה בדיוק רווח גולמי?

על מנת לחשב רווחים של עסק, מפיקים דו"ח בו מכניסים את נתוני ההכנסות נטו. אחד מהמדדים לבדיקת הרווחים הוא רווח גולמי. יחד עם זאת, יש להבדיל בין רווח גולמי שלילי