המדריך השלם למשלם המיסים

פיצויים עקב נזקי גוף – מי צריך לשלם אותם?

נזקי גוף אשר נגרמים בעקבות תאונת דרכים מעניקים למעורבים בתאונה זכאות לפיצוי כספי בהתאם לגובה הנזק. באחריות מי לשלם את הפיצוי כאשר מדובר בנהג הפוגע ובשאר המעורבים שנפצעו?

 

כחלק מקנייה או נהיגה במכונית כל אדם בישראל מחויב לרכוש ביטוח רכב בסיסי וברשותו להוסיף עליו גם ביטוח מקיף יותר בתשלום נוסף. קניית הביטוח מתבצעת על ידי תשלומים חודשיים לחברת ביטוח פרטית אשר מבטיחה פיצוי כספי עתידי במקרה של נזקים לרכב או למבוטח הנוהג או נוסע בו. במקרה שבו הרכב המבוטח היה מעורב בתאונה שגרמה נזקים גופניים לאחד מהמעורבים בה מומלץ לפנות מידית לעורך דין נזקי גוף לקבלת ליווי בתהליך המשפטי ולמיצוי זכויות המבוטח.

 

ביטוח רכב

כפי שצוין לעיל, כל רכב חייב להיות מבוטח בביטוח בסיסי וניתן להגדיל ביטוח זה לביטוח מקיף או ספציפי יותר. בכל מקרה הביטוח עתיד לכסות לפחות חלק מהנזקים שיגרמו לרכב בעקבות תאונת דרכים. מעבר לכיסוי נזקי הרכב הביטוח אחראי לשלם פיצויים גם לבני אדם אשר יהיו מעורבים בתאונת דרכים עם הרכב, אנשים אשר נמצאו בתוך הרכב בעת התאונה (נהג ונוסעים) וכן אנשים אשר נפגעו בתאונה בגלל הרכב.

כאשר אדם מעורב בתאונת דרכים ונפצע נזקים גופניים מגיע לו תשלום פיצויים מהביטוח של הרכב הפוגע בהתאם לנזק שנגרם לו. גם האנשים שבתוך הרכב זכאים לפיצוי מחברת הביטוח של הרכב ללא תלות אם הם אשמים בתאונה או שהיא לא נגרמה באשמתם. בפועל הנהג יכול לקבל פיצוי כספי גם על נזקים שנגרמו לרכב.

חברת הביטוח אשר אחראית לשלם את הפיצוי היא החברה של הרכב הפוגע, כלומר החברה דרכה נקנה הביטוח לרכב זה. הרעיון בחברות ביטוח הוא שמשלמים בשגרה תשלומים קבועים לחברת הביטוח כדי שיהיה לה כסף לשלם פיצויים בעת הצורך. אדם אשר היה מעורב בתאונה בתור הולך רגל או בעת נהיגה באופניים, קורקינט וכו' תובע גם כן את חברת הביטוח של הרכב הפוגע, למרות שהיא לא בהכרח חברת הביטוח שלו ויכול להיות שלא היה לו שום קשר בעבר לחברה זו, כלומר לא שילם לה מעולם.

בפועל יכול להיות שאדם מבוטח בחברת ביטוח אחת אך נגרמו לו נזקי גוף על ידי רכב אשר היה מבוטח בחברת ביטוח אחרת והיא זאת שתצטרך לשלם לו את הפיצויים הכספיים כולם. גובה הפיצוי נקבע במהלך ההליך המשפטי והוא כתלות בגודל הנזק אך אינו כתלות באשמה בתאונה.

תפקידו של ביטוח הרכב לשלם פיצויים על מנת לכסות עלויות בשל נזקי גוף לאחר מעורבות בתאונת דרכים. אחריותה של חברת הביטוח אשר מבטחת את הרכב הפוגע בתאונה לשלם את הפיצויים הן עבור הנהג ונוסעי הרכב המבוטח והן עבור מעורבים אחרים אשר נפגעו גופנית בתאונה.

 

שטרות

תוכן עניינים
מאמרים נוספים
מאזניים
הוצאת צו ירושה

עם מותו של אדם מסוים, יש להכריע בגורל רכושם. ירושה היא הנוהג האוניברסאלי של העברת רכוש, כמו גם זכויות, חובות, חובות ואפילו תארים. אולם דיני

המשך קריאה >>
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
מאמרים נוספים
קופת גמל
כספים
מהי קופת גמל ומה חשוב לדעת לגביה?

הידעתם? תוחלת החיים בישראל היא מהגבוהות בעולם. מדובר בנתון משמח מאוד, הרי החיים הם מתנה – אך לרוע המזל, מדובר במתנה יקרה מאוד. על כן, תוחלת החיים הגבוהה של הישראלית

השקעה בנדל"ן בארה"ב
נדל"ן
האם השקעה בנדל"ן בארה"ב היא צעד פיננסי חכם?

השקעה בנכסי נדל"ן בשוק האמריקני הינה אפשרות מרתקת למשקיעים בעלי חזון ארוך טווח. מגמות שוק חיוביות וסביבה כלכלית יציבה, יוצרות הזדמנויות פוטנציאליות לעליית ערך השקעות וזרם הכנסה עתידי. במאמר זה

3 סיבות לכך שתהיו מסורבי משכנתא
משכנתאות
3 סיבות לכך שתהיו מסורבי משכנתא

נתונים שהגיעו לידינו לאחרונה הראו שמספר מסורבי המשכנתא עלה באופן ניכר בחודשים האחרונים. עובדה מצערת זו גרמה לנו לכתוב את המדריך הנוכחי, כדי להעלות את הנושא למודעות ולהפחית את הסיכוי