המדריך השלם למשלם המיסים

פיצויים עקב נזקי גוף – מי צריך לשלם אותם?

נזקי גוף אשר נגרמים בעקבות תאונת דרכים מעניקים למעורבים בתאונה זכאות לפיצוי כספי בהתאם לגובה הנזק. באחריות מי לשלם את הפיצוי כאשר מדובר בנהג הפוגע ובשאר המעורבים שנפצעו?

 

כחלק מקנייה או נהיגה במכונית כל אדם בישראל מחויב לרכוש ביטוח רכב בסיסי וברשותו להוסיף עליו גם ביטוח מקיף יותר בתשלום נוסף. קניית הביטוח מתבצעת על ידי תשלומים חודשיים לחברת ביטוח פרטית אשר מבטיחה פיצוי כספי עתידי במקרה של נזקים לרכב או למבוטח הנוהג או נוסע בו. במקרה שבו הרכב המבוטח היה מעורב בתאונה שגרמה נזקים גופניים לאחד מהמעורבים בה מומלץ לפנות מידית לעורך דין נזקי גוף לקבלת ליווי בתהליך המשפטי ולמיצוי זכויות המבוטח.

 

ביטוח רכב

כפי שצוין לעיל, כל רכב חייב להיות מבוטח בביטוח בסיסי וניתן להגדיל ביטוח זה לביטוח מקיף או ספציפי יותר. בכל מקרה הביטוח עתיד לכסות לפחות חלק מהנזקים שיגרמו לרכב בעקבות תאונת דרכים. מעבר לכיסוי נזקי הרכב הביטוח אחראי לשלם פיצויים גם לבני אדם אשר יהיו מעורבים בתאונת דרכים עם הרכב, אנשים אשר נמצאו בתוך הרכב בעת התאונה (נהג ונוסעים) וכן אנשים אשר נפגעו בתאונה בגלל הרכב.

כאשר אדם מעורב בתאונת דרכים ונפצע נזקים גופניים מגיע לו תשלום פיצויים מהביטוח של הרכב הפוגע בהתאם לנזק שנגרם לו. גם האנשים שבתוך הרכב זכאים לפיצוי מחברת הביטוח של הרכב ללא תלות אם הם אשמים בתאונה או שהיא לא נגרמה באשמתם. בפועל הנהג יכול לקבל פיצוי כספי גם על נזקים שנגרמו לרכב.

חברת הביטוח אשר אחראית לשלם את הפיצוי היא החברה של הרכב הפוגע, כלומר החברה דרכה נקנה הביטוח לרכב זה. הרעיון בחברות ביטוח הוא שמשלמים בשגרה תשלומים קבועים לחברת הביטוח כדי שיהיה לה כסף לשלם פיצויים בעת הצורך. אדם אשר היה מעורב בתאונה בתור הולך רגל או בעת נהיגה באופניים, קורקינט וכו' תובע גם כן את חברת הביטוח של הרכב הפוגע, למרות שהיא לא בהכרח חברת הביטוח שלו ויכול להיות שלא היה לו שום קשר בעבר לחברה זו, כלומר לא שילם לה מעולם.

בפועל יכול להיות שאדם מבוטח בחברת ביטוח אחת אך נגרמו לו נזקי גוף על ידי רכב אשר היה מבוטח בחברת ביטוח אחרת והיא זאת שתצטרך לשלם לו את הפיצויים הכספיים כולם. גובה הפיצוי נקבע במהלך ההליך המשפטי והוא כתלות בגודל הנזק אך אינו כתלות באשמה בתאונה.

תפקידו של ביטוח הרכב לשלם פיצויים על מנת לכסות עלויות בשל נזקי גוף לאחר מעורבות בתאונת דרכים. אחריותה של חברת הביטוח אשר מבטחת את הרכב הפוגע בתאונה לשלם את הפיצויים הן עבור הנהג ונוסעי הרכב המבוטח והן עבור מעורבים אחרים אשר נפגעו גופנית בתאונה.

 

שטרות

תוכן עניינים
מאמרים נוספים
מאזניים
הוצאת צו ירושה

עם מותו של אדם מסוים, יש להכריע בגורל רכושם. ירושה היא הנוהג האוניברסאלי של העברת רכוש, כמו גם זכויות, חובות, חובות ואפילו תארים. אולם דיני

המשך קריאה >>
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מאמרים נוספים
מס הכנסה
כספים
ידע זה כוח – כך ניתן לחסוך במס הכנסה

כל אזרח שנמצא בשוק העבודה בישראל נדרש לשלם מס הכנסה מהמשכורת שלו. עם זאת, חשוב לדעת שישנן לא מעט דרכים בהן תוכלו לחסוך בתשלום מס ההכנסה שעליכם לשלם! כיצד בדיוק

בית וכסף
משכנתאות
4 סיבות לסירוב משכנתא מהבנק

תשלומי המשכנתא החודשיים מלווים את שגרת חייהם הכלכלית של רבים מאזרחי ישראל. אמנם, ישנם אזרחים שכלל לא התחילו לשלם את המשכנתא, עקב סירוב מצד הבנק לספק להם אותה. שואלים את

גרף
כספים
השקעות עושים בשכל או שלא עושים בכלל – 4 דגשים עיקריים לפני שמוציאים כסף מהכיס

בשנים האחרונות עולם ההשקעות הפסיק להיות מנת חלקם של סוחרי בורסה מקצועיים בלבד, והוא הולך ונפתח בפני כלל האוכלוסייה. הזמינות הגבוהה והטכנולוגיה המאפשרת בלחיצת כפתור להשקיע ולהעביר כספים ממניה למניה,

אותיות באנגלית
עסקים
האם משרד פרסום זו השקעה חשובה לעסק שלך?

השקעות חשובות לכל בית עסק ישנם מספר דברים אשר שווה מאוד להשקיע בהם בכל עסק, ניהול נכון, חלוקת תפקידים ברורה, התנהלות כלכלית נכונה, יחס טוב כלפי העובדים בחברה ועוד. אחד

קופת חיסכון
טיפים פיננסים
3 שלבים לבדיקת מענק עבודה

זכאות למענק עבודה מהמדינה ניתנת לעובדים שהרוויחו ממוצע מסוים על פי הפרסום של רשות המיסים לאותה שנה. כיצד תדעו אם אתם זכאים ומהם השלבים לקבלת המענק?  על כך במאמר הבא.

מחשב
עסקים
מהי החשיבות הפיננסית של מיתוג עסקים

מיתוג עסקי, זהו כלי חשוב ביותר שעסק צריך לעשות בו שימוש. מיתוג נכון מגדיר את המותג מול הלקוחות, יוצר אצלם אמון וביטחון בעסק, יוצר תדמית ברורה של העסק, וזיכרון לגביו.

מחסן מסודר
עסקים
מה ההבדל בין מרלוג למחסן

כאשר אנו שומעים את המילה מחסן אנו מדמיינים את המחסן הישן שהיה לנו בבית ילדותנו, שנועד לאחסן חפצים. גם עסקים רבים נוהגים להשכיר מחסן בו יוכלו לשמור על הסחורות שלהם,