המדריך השלם למשלם המיסים

מה זה רשלנות רפואית בלידה – הסכנות של טראומה בלידה

לידה היא אירוע מרגש אך בה בעת מדובר במצב רפואי רגיש עבור היולדת ועבור העובר, ועל כן שניהם נדרשים לסיוע רפואי מיטבי. כאשר הצוות הרפואי לא עושה עבודתו כמו שצריך, עלול להיגרם נזק ארוך טווח ליולדת ולעובר. במקרים כאלה יש עילה לתביעה. אז מהי רשלנות בלידה ומהן הסכנות של טראומה בלידה?

מה זה רשלנות רפואית בלידה?

רשלנות רפואית בלידה יהיה מצב של רשלנות רפואית המתרחשת בתהליך הלידה עצמה, ולא רשלנות רפואית המתרחשת בזמן ההיריון. רשלנות רפואית בלידה תהיה ביצוע של פרוצדורה רפואית בזמן הלידה בצורה שגויה, בחירה בשיטת יילוד שאינה מתאימה ליולדת ולמצב העובר, עיכוב ביילוד של העובר וחוסר תשומת לב למצב מצוקה אצל העובר, חוסר נוכחות של רופא בזמן הלידה בחדר הלידה על מנת לקבל החלטות הנמצאות באחריותו, וכן מתן טיפול רפואי שגוי או אי מתן טיפול רפואי לתינוק שנולד.

כלל הסוגים של רשלנות רפואית בזמן לידה עלולים להביא לסכנה לאם ולתינוק ואף עלולים להביא לפגיעה ונזק רפואי ארוך טווח עבורם. טיפול רפואי נכון הינו קריטי במקרי לידה על מנת לאפשר לאם ולתינוק לעבור את התהליך בצורה בטוחה ולמנוע נזקים עתידיים וחשש לחיי אדם.

מהן הסכנות שברשלנות רפואית בלידה?

רשלנות רפואית בלידה יכולה כאמור לסכן את חיי היולדת או העובר. במקרים רבים של רשלנות רפואית הצוות הרפואי לא מזהה בזמן ואף לא מזהה כלל מצבי מצוקה של היולדת ושל העובר.

במצבי מצוקה אלה עלולה היולדת לאבד דם או לחוות קרע ברחמה, ועלולים להיווצר לה נזקים נוספים שעלולים אף לגבות חיים. כמו כן, נשים אשר חוו רשלנות רפואית בלידה במקרים מסוימים יחוו קושי בהבאת ילדים נוספים ואף עלולות להגיע למצב של עקרות.

כאשר מדובר במצוקה עוברית, עלול העובר לסבול ממחסור בחמצן אשר יכול להיגרם מתעלת לידה צרה, כריכת חבל התבור סביב צווארו, לידת עכוז ועוד. המחסור בחמצן עלול לגרום לתינוק לנזק מוחי ארוך טווח, פגיעה ביכולת התפקוד, בעיות קרדיולוגיות ועוד, עד לכדי סכנה ממשית לחייו.

האם ניתן לתבוע במקרה של רשלנות רפואית בלידה?

במצבים של רשלנות רפואית בלידה ניתן לתבוע את הצוות האחראי לרשלנות. תביעה בגין רשלנות רפואית תצריך בדיקה וחקירה מעמיקה של תהליך הלידה ושל הצוות, על מנת לבדוק מי הם האחראים לנזק ומי הוא הגורם אשר יש לתבוע.

הרשלנות יכולה לנבוע מסיבות שונות ואף יכולה להיות רשלנות אדמיניסטרטיבית במצב בו לא מולאו פרטי היולדת בצורה מקצועית. התביעה תוגש בגין הנזק שנגרם ליולדת בשל הרשלנות וכן בגין הנזק שנגרם לעובר.

במהלך התביעה יבדקו הסיבות לרשלנות וכן יינתנו לניזוקים פיצויים בגין הטיפולים הנדרשים. אם ברצונכן להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית בלידה, מומלץ להיעזר בעורך דין מוסמך.

רשלנות רפואית בלידה

תוכן עניינים
מאמרים נוספים
החזר מס שבח

מס שבח הינו המס המשולם לרשות המיסים בגין ביצוע עסקת מכירה בתחום הנדל"ן. רבים אינם מודעים לכך שהם יכולים לקבל החזר מס שבח.   מס

המשך קריאה >>
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מאמרים נוספים
עסקים בינוניים
עסקים
איזה פתרונות מימון יש לעסקים בינוניים

עסקים בינוניים תופסים פלח ניכר משוק העסקים בישראל, כאשר המשותף להם הוא הרצון לצמוח ולהתפתח. בכדי להצעיד את העסק קדימה, נדרשים לא מעט משאבים, אשר אינם זמינים תמיד לבעלי העסקים.

שעון קופה ומטבעות
ביטוחים
הכל על הביטוח הפנסיוני

כמעט מידי יום אנחנו מקבלים הודעת ספאם באס אמ אס על בדיקת גובה הקצבה שתקבלו בגיל הפרישה, בדיקה מאילו כיסויים מורכב הפנסיה שלכם, ועוד מגוון רחב של הודעות בנושא הפנסיה

בדק בית
נדל"ן
האם קריטי לבצע בדיקת בדק בית בדירה חדשה?

רכישת דירה עשויה להיות העסקה החשובה ביותר שתעשו בחייכם. דירה משלכם צריכה להיות מקום פרטי ומוגן עבורכם ועבור משפחתיכם, והיא בשום פנים ואופן לא צריכה להפוך למוקד לדאגות. בדיוק בשביל

נוהל גילוי מרצון
מיסים
מי יכול לעבור הליך גילוי מרצון?

אם יש גורם שלא כדאי להיות על הרדאר שלו, הרי שמדובר ברשות המיסים. אנשים רבים מבצעים עבירות מס, רבים מהרצוי, בין אם מדובר בעבירות מס טכניות ובין אם מהותיות. אולם

משכנתא הפוכה
משכנתאות
מה היא משכנתא הפוכה?

עולם המשכנתאות מתפתח משנה לשנה וכחלק מההתפתחות הזו, שומעים על סוגי משכנתאות שאוזן לא שמעה בעבר. אחת המשכנתאות שתפסה תאוצה בקרב הגיל השלישי היא משכנתא הפוכה המיועדת לבני שישים ומעלה.

מה זה בי די איי
פיננסים
מה זה בי די איי?

העולם הפיננסי הוא עולם רחב הכולל בתוכו תחומי תוכן שונים ומגוונים. כולנו נוגעים בצורה כזו או אחרת במושגים מהעולם הפיננסי במהלך חיינו בחברה צרכנית. חשוב שנכיר חלק מאותם מושגים, על

4 תכונות המעידות על מנהיגות
כללי
4 תכונות המעידות על מנהיגות

  ם מסתכלים בעיניים בורקות על מנהיגים שונים. אלו יכולים להיות מנהיגים קרובים שנמצאים במקום העבודה שלנו או מנהיגים שנמצאים במקום מרוחק מעט, כמו בממשלה ובמקומות שונים על כדור הארץ.