המדריך השלם למשלם המיסים

תביעת נזקי גוף ללא חוות דעת רפואית?

תביעות נזקי גוף הן בין התביעות הנפוצות ביותר בעולם המשפט, כאשר אחד הכלים הבסיסיים לביסוס עילת התביעה הוא, חוות דעת רפואית מקצועית של רופא מומחה. האם חוות דעת רפואית היא בגדר המלצה בלבד או חובה מוחלטת? האם יש תביעות נזקי גוף בהן לא נצטרך להציג חוות דעת רפואית? כל זאת ועוד, במאמר הבא

 

תביעות נזקי גוף

תביעות נזקי גוף והדרישה לקבלת פיצויים בגינן, הן תביעות אותן יכול להגיש כל אדם שנפגע באופן פיזי ו/או נפשי. את התביעות הללו ניתן להגיש כנגד האחראי הישיר לנזק או כנגד האחראי למחדל שהביא לפגיעה, כאשר בכל המקרים מומלץ להתייעץ עם עורך דין נזיקין מומחה.

תביעות נזקי גוף שייכות לדיני נזיקין והן נחשבות תביעות די מאתגרות להוכחה, הן בגלל הצורך להוכיח את הקשר הסיבתי שבין הפגיעה לבין אשמת הגורם האחראי והן בגלל המונחים הרפואיים, שלא תמיד נהירים דיים לאדם מהשורה. כדי להתמודד עם אתגרים אלו, נהוג לצרף לתביעות הנזיקין חוות דעת רפואית של רופא מומחה.

 

מהי חוות דעת רפואית?

תפקידם של השופטים במהלך התביעה הוא לגבש דעה ולהגיע להכרעה במחלוקת שהגיעה לפתחם, כאשר לא אחת, מדובר בנושאים בעלי מונחים מקצועיים הדורשים את הסברם וחוות דעתם של אנשי מקצוע מומחים, שיעזרו לבית המשפט לגבש חוות דעת בסוגיה.

כך, תביעות גוף נמצאות בין המקרים בהם בית המשפט יבקש בדרך כלל לקבל חוות דעת מקצועית של רופא מומחה בתחום הספציפי הנידון. חוות הדעת הרפואית היא למעשה מסמך ענייני, הנכתב בצורה מקיפה ומפורטת אודות הפגיעה הנידונה וחומרת מצבו של הנפגע, יחד עם הסברים ונימוקים המחזקים את טענת מגיש חוות הדעת הרפואית.

 

חובת הגשת חוות דעת רפואית

על פי סעיף 127 בחוק סדר הדין האזרחי, כל אדם המעוניין להגיש תביעת נזיקין ולבסס טענות רפואיות, הכוללת מונחים והיבטים רפואיים שונים, יהיה חייב להגיש חוות דעת רפואית של רופא מומחה וזאת על מנת שבית המשפט יוכל לגבש דעה מוצקה, כפי שהזכרנו לעיל.

חוות הדעת המקצועית של רופא מומחה, מהווה ראיה או הוכחה בעלת רמת אמינות גבוהה במיוחד ולכן, חשוב ומומלץ לפנות לעורך דין נזקי גוף מומחה, שיכוון אתכם לקבלת חוות הדעת הרפואית המיטבית ביותר למצבכם, באופן שיסייע לבסס את עילת התביעה ולמקסם את סיכויי הצלחתה.

 

באילו מקרים לא נדרש חוות דעת רפואית?

כפי שראינו, חוות דעת רפואית היא חובה משפטית בכל תביעות נזקי הגוף, אך כמו במקרים רבים אחרים, תמיד ניתן למצוא מקרים חריגים, בהם ניתן יהיה להגיש תביעת נזקי גוף ללא חוות דעת רפואית, כמו במקרים של תביעות קטנות וכן במקרי תאונות דרכים, להן קיים דין מיוחד.

 

לסיכום

חוות דעת רפואית נכתבת על ידי רופא מומחה ונועדה לעזור לבית המשפט לגבש דעה בתביעה הנידונה. בכל המקרים של תביעות נזקי גוף יש לצרף חוות דעת רפואית, למעט במקרים של תביעות קטנות ו/או תאונות דרכים, להן קיים דין מיוחד.

חוות דעת רפואית

תוכן עניינים
מאמרים נוספים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מאמרים נוספים
עסקים בינוניים
עסקים
איזה פתרונות מימון יש לעסקים בינוניים

עסקים בינוניים תופסים פלח ניכר משוק העסקים בישראל, כאשר המשותף להם הוא הרצון לצמוח ולהתפתח. בכדי להצעיד את העסק קדימה, נדרשים לא מעט משאבים, אשר אינם זמינים תמיד לבעלי העסקים.

כל היתרונות של קורסים אונליין
כללי
כל היתרונות של קורסים אונליין

העולם השתנה. מה שהתחיל הרבה לפני מגיפה הקורונה קיבל דחיפה משמעותית בעקבותיה, והמרחק הפך להיות חלק מהשגרה שלנו, לטוב ולרע. מבין שלל התחומים שהפכו ל'מרוחקים' כמו קניות בסיסיות בסופר, הזמנת

שעון קופה ומטבעות
ביטוחים
הכל על הביטוח הפנסיוני

כמעט מידי יום אנחנו מקבלים הודעת ספאם באס אמ אס על בדיקת גובה הקצבה שתקבלו בגיל הפרישה, בדיקה מאילו כיסויים מורכב הפנסיה שלכם, ועוד מגוון רחב של הודעות בנושא הפנסיה

בדק בית
נדל"ן
האם קריטי לבצע בדיקת בדק בית בדירה חדשה?

רכישת דירה עשויה להיות העסקה החשובה ביותר שתעשו בחייכם. דירה משלכם צריכה להיות מקום פרטי ומוגן עבורכם ועבור משפחתיכם, והיא בשום פנים ואופן לא צריכה להפוך למוקד לדאגות. בדיוק בשביל

נוהל גילוי מרצון
מיסים
מי יכול לעבור הליך גילוי מרצון?

אם יש גורם שלא כדאי להיות על הרדאר שלו, הרי שמדובר ברשות המיסים. אנשים רבים מבצעים עבירות מס, רבים מהרצוי, בין אם מדובר בעבירות מס טכניות ובין אם מהותיות. אולם

משכנתא הפוכה
משכנתאות
מה היא משכנתא הפוכה?

עולם המשכנתאות מתפתח משנה לשנה וכחלק מההתפתחות הזו, שומעים על סוגי משכנתאות שאוזן לא שמעה בעבר. אחת המשכנתאות שתפסה תאוצה בקרב הגיל השלישי היא משכנתא הפוכה המיועדת לבני שישים ומעלה.

מה זה בי די איי
פיננסים
מה זה בי די איי?

העולם הפיננסי הוא עולם רחב הכולל בתוכו תחומי תוכן שונים ומגוונים. כולנו נוגעים בצורה כזו או אחרת במושגים מהעולם הפיננסי במהלך חיינו בחברה צרכנית. חשוב שנכיר חלק מאותם מושגים, על