המדריך השלם למשלם המיסים

מעתה ניתן לעשות תיאום מס אונליין – המדריך המלא

ביצוע של החזר מס הוא אחת מן הפעולות השכיחות ביותר הדרושות לאזרח מן השורה בהתנהלות שגרתית מול רשויות המדינה. אף על פי כן, ישנם רבים שנרתעים מאוד למשמע המילים "ביצוע החזר מס".

אולם לא בטוח כי חשש זה קונה אחיזה במציאות. למעשה, כיום, יש אפשרות לבצע את החזר המס באופן דיגיטלי, מה שמקל מאוד על ביצוע החזר המס. בפסקאות הקרובות נציג כיצד ניתן לעשות החזר מס אונליין והמשמעויות הכרוכות בכך.

 

קודם כל – לבדוק זכאות

הצעד ההתחלתי הראשון אותו עליכם לבצע בדרך להחזר מס הוא בדיקת זכויותיכם מול רשות המסים. כלומר, על מנת להבין מהם הכספים שמגיעים לכם עליכם לוודא תחילה כי הנכם בעלי זכות לקבלת החזר מס. אפשרות אחת על מנת לברר זאת היא לפנות לחוק ולברר זאת. החוק הישראלי קובע את המצבים בהם תהיו זכאים לבקש החזר מס.

עם זאת, אם הנכם נרתעים מלברר זאת בעצמכם תוכלו לפנות לסיוע מקצועי שיעזור לכם בכך. ככל, ישנן מספר סיבות עיקריות העשויות לזכות אתכם בהחזר מס: שינוי בהכנסה, מעבר מקום עבודה במהלך השנה, סיום שירות צבאי או שירות לאומי, הולדת ילד, מעבר ליישוב מגורים המזכה בפטור ממס ועוד.

 

תיאום מס

אחת האפשרויות להימנע מהצורך בביצוע של החזר מס הוא קיומו של תיאום מס מקדים. תיאום מס הוא למעשה עדכון של רשות המסים בעובדה שהנכם עובדים בשתי עבודות. כאשר אתם מכניסים משתי מעסיקים שונים, רשות המסים עלולה לגבות מכם מס ביתר.

למעשה, ישנן מדרגות מס מסוימות. כלומר, מדרגות מסוימות בהכנסה אשר מעבר מעל להן יחייב אתכם בתשלום מס ביתר. על מנת לוודא כי הנכם במדרגה הנכונה לכם ניתן לבצע תיאום מס.

 

איך לבצע את זה?

כיום, יש אפשרות לבצע החזר מס אינטרנטי, ללא צורך להגיע למשרד לפגישה פנים אל פנים. בעבר, אפשרות זו לא הייתה קיימת. היום, תוכלו להגיש את הטפסים הנחוצים לשם קבלת החזר עבור הכספים שקיבלתם ביתר, תוך השלמה מקוונת של כל המידע הדרוש לרשות המסים.

 

הקלה משמעותית של התהליך

כמובן אין ספק שהיכולת לקיים החזר מס באופן דיגיטלי מקילה מאוד על החיים. אף על פי כן, גם היום תוכלו לבצע את החזר המס באופן פיזי באחד מסניפי רשות המסים הפזורים ברחבי הארץ, במידה ותמצאו את השיטה המסורתית נוחה יותר עבורכם.

 

לסיכום,

עם ההתקדמות הטכנולוגית המשמעותית שחלה בעשורים האחרונים הצטמצמו מאוד הסידורים הביורוקרטיים אותם אנחנו צריכים לבצע באופן פיזי. אחד מהשירותים שכבר אין צורך לבצע באופן פיזי הוא החזר מס. לכן, בדקו את זכויותיכם לקבלת החזר כספים מרשות המסים, הכינו את הטפסים הדרושים לשם כך, והגישו את החזר המס באופן מקוון בהקדם.

תיאום מס באינטרנט

תוכן עניינים
מאמרים נוספים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
מאמרים נוספים
3 סיבות לכך שתהיו מסורבי משכנתא
משכנתאות
3 סיבות לכך שתהיו מסורבי משכנתא

נתונים שהגיעו לידינו לאחרונה הראו שמספר מסורבי המשכנתא עלה באופן ניכר בחודשים האחרונים. עובדה מצערת זו גרמה לנו לכתוב את המדריך הנוכחי, כדי להעלות את הנושא למודעות ולהפחית את הסיכוי

לייעל את העסק שלך
עסקים
איך לייעל את העסק ב-3 צעדים פשוטים

רוצים לחסוך זמן, כסף ולשפר את תוצאות העסק? בעולם העסקי התחרותי של היום, יעילות היא המפתח להצלחה. ייעול תהליכים, ניהול נכון וחיסכון בזמן יאפשרו לכם להתמקד במה שחשוב באמת –

4 דרכים לעשות השוואה בביטוחי בריאות
ביטוחים
4 דרכים לעשות השוואה בביטוחי בריאות

אם גם אתם מבינים שהגיע הזמן לרכוש ביטוח בריאות פרטי, לפני שאתם עושים את הצעד הזה חשוב לבדוק מה הביטוח שהכי מתאים לכם. כל חברות הביטוח הגדולות בארץ מציעות ביטוח

קבלת רישיון עסק
עסקים
קבלת רישיון עסק ב – 5 צעדים פשוטים

קבלת רישיון עסק, היא צעד מכריע עבור כל בעל עסק. היא מבטיחה, שהעסק עומד בכל הקריטריונים שהוגדרו על ידי הרשויות והגורמים השונים הרלוונטיים לעסק. עם זאת, תהליך קבלת רישיון עסק

החזר מס
מיסים
מה זה החזר מס ומי זכאי?

החזר מס הוא סכום כסף שמוחזר לכם על ידי רשות המיסים, לאחר ששילמתם יותר מס ממה שהייתם צריכים לשלם. מצב זה יכול להתרחש מכמה סיבות. המאמר יסביר מהו החזר מס,