המדריך השלם למשלם המיסים

מעתה ניתן לעשות תיאום מס אונליין – המדריך המלא

ביצוע של החזר מס הוא אחת מן הפעולות השכיחות ביותר הדרושות לאזרח מן השורה בהתנהלות שגרתית מול רשויות המדינה. אף על פי כן, ישנם רבים שנרתעים מאוד למשמע המילים "ביצוע החזר מס".

אולם לא בטוח כי חשש זה קונה אחיזה במציאות. למעשה, כיום, יש אפשרות לבצע את החזר המס באופן דיגיטלי, מה שמקל מאוד על ביצוע החזר המס. בפסקאות הקרובות נציג כיצד ניתן לעשות החזר מס אונליין והמשמעויות הכרוכות בכך.

 

קודם כל – לבדוק זכאות

הצעד ההתחלתי הראשון אותו עליכם לבצע בדרך להחזר מס הוא בדיקת זכויותיכם מול רשות המסים. כלומר, על מנת להבין מהם הכספים שמגיעים לכם עליכם לוודא תחילה כי הנכם בעלי זכות לקבלת החזר מס. אפשרות אחת על מנת לברר זאת היא לפנות לחוק ולברר זאת. החוק הישראלי קובע את המצבים בהם תהיו זכאים לבקש החזר מס.

עם זאת, אם הנכם נרתעים מלברר זאת בעצמכם תוכלו לפנות לסיוע מקצועי שיעזור לכם בכך. ככל, ישנן מספר סיבות עיקריות העשויות לזכות אתכם בהחזר מס: שינוי בהכנסה, מעבר מקום עבודה במהלך השנה, סיום שירות צבאי או שירות לאומי, הולדת ילד, מעבר ליישוב מגורים המזכה בפטור ממס ועוד.

 

תיאום מס

אחת האפשרויות להימנע מהצורך בביצוע של החזר מס הוא קיומו של תיאום מס מקדים. תיאום מס הוא למעשה עדכון של רשות המסים בעובדה שהנכם עובדים בשתי עבודות. כאשר אתם מכניסים משתי מעסיקים שונים, רשות המסים עלולה לגבות מכם מס ביתר.

למעשה, ישנן מדרגות מס מסוימות. כלומר, מדרגות מסוימות בהכנסה אשר מעבר מעל להן יחייב אתכם בתשלום מס ביתר. על מנת לוודא כי הנכם במדרגה הנכונה לכם ניתן לבצע תיאום מס.

 

איך לבצע את זה?

כיום, יש אפשרות לבצע החזר מס אינטרנטי, ללא צורך להגיע למשרד לפגישה פנים אל פנים. בעבר, אפשרות זו לא הייתה קיימת. היום, תוכלו להגיש את הטפסים הנחוצים לשם קבלת החזר עבור הכספים שקיבלתם ביתר, תוך השלמה מקוונת של כל המידע הדרוש לרשות המסים.

 

הקלה משמעותית של התהליך

כמובן אין ספק שהיכולת לקיים החזר מס באופן דיגיטלי מקילה מאוד על החיים. אף על פי כן, גם היום תוכלו לבצע את החזר המס באופן פיזי באחד מסניפי רשות המסים הפזורים ברחבי הארץ, במידה ותמצאו את השיטה המסורתית נוחה יותר עבורכם.

 

לסיכום,

עם ההתקדמות הטכנולוגית המשמעותית שחלה בעשורים האחרונים הצטמצמו מאוד הסידורים הביורוקרטיים אותם אנחנו צריכים לבצע באופן פיזי. אחד מהשירותים שכבר אין צורך לבצע באופן פיזי הוא החזר מס. לכן, בדקו את זכויותיכם לקבלת החזר כספים מרשות המסים, הכינו את הטפסים הדרושים לשם כך, והגישו את החזר המס באופן מקוון בהקדם.

תיאום מס באינטרנט

תוכן עניינים
מאמרים נוספים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מאמרים נוספים
ביטוח בריאות
ביטוחים
מה לומדים בקורס סוכני ביטוח?

למתעניינים מה לומדים בקורס סוכני ביטוח מחכה רשימה ארוכה של נושאים הנדרשים על פי דיני הביטוח עד קבלת הרישיון לעסוק בתחום. קבלת הרישיון מותנית בעמידה בבחינות שונות כמו בחינה ביסודות

תמא 38 בירושלים
כללי
כמה זמן לוקח לעשות תמ"א 38 בירושלים?

תמ"א 38 זו תוכנית להתחדשות עירונית במדינת ישראל המאפשרת לחדש בניה ולשדרג בתים יחד עם תוספת מקום מגורים. השיטה מיושמת בכל הארץ בכלל ובירושלים בפרט. זו תוכנית ממשלתית המעודדת חיזוק

השקעת נדל
השקעות
הכירו את הסוגים השונים של ההשקעות האלטרנטיביות

בשנים האחרונות, רבים מתעניינים באפשרות של השקעות אלטרנטיביות כחלק מרצון לפזר סיכונים ומעין תעודת ביטוח למקרה של נפילות משמעותית של שוק ההון בעתיד. רבים  מאפיקי השקעה הללו היו בעבר זמינות

תביעה בגין נזקי גוף
עריכת דין
תביעת נזקי גוף ללא חוות דעת רפואית?

תביעות נזקי גוף הן בין התביעות הנפוצות ביותר בעולם המשפט, כאשר אחד הכלים הבסיסיים לביסוס עילת התביעה הוא, חוות דעת רפואית מקצועית של רופא מומחה. האם חוות דעת רפואית היא

כסף
הלוואות
למה לתת הלוואות למוגבלים ?

הלוואות למוגבלים מטעם הבנקים או מטעם גורמים חוץ בנקאיים אינן נחשבות לעניין שבשגרה. הגורמים שמעניקים את ההלוואות הללו עורכים לא פעם בירור מעמיק לפני שהם מאפשרים ללקוח המוגבל לקבל את