המדריך השלם למשלם המיסים

4 דברים שצריך לדעת על מיסים במקרקעין

מידי יום מתבצעות עסקאות בתחום המקרקעין שמצריכות היכרות מעמיקה עם תשלומי המיסים השונים. מי שמתכננים לרכוש בקרוב קרקע, דירה, חנות או כל נכס אחר, צריכים לקרוא את מדריך זה בעיון רב, משום שהוא ירכז את 4 הדברים שחשוב לדעת על המיסים הללו במילים פשוטות.

 

הדבר ה – 1: תשלום על מס שבח מחושב לפי עליית ערך המקרקעין

בחרנו להציג תחילה עובדה חשובה שנוגעת לתשלום מס השבח שמשולם עבור העלייה בנכס שחלה עם השנים. זו ההזדמנות לגלות שהמס עולה ככל שהערך של הקרקע עלה. נדגיש ששיעור מס השבח מחושב לפי אחוזים. נכון לרגע כתיבת מילים אלה יש לחשב את התשלום לפי 25% מהעלייה של הנכס שברשותכם.

הדבר ה – 1 תשלום על מס שבח מחושב לפי עליית ערך המקרקעין

הדבר ה – 2: מומלץ להסתייע בעורך דין מקרקעין

אי אפשר לרכז מידע שנוגע לתחום מיסוי מקרקעין מבלי להציג את הדבר החשוב ביותר – התייעצות עם מומחה בתחום. אתם הרי לא מכירים מקרוב בחוקים שמשתנים מעת לעת. לכן, ההמלצה היא לקבל סיוע מצד עורך דין מקרקעין שילווה אתכם בהליך המכירה או הרכישה של הנכס.

שכן, זה יוכל להציג בפניכם את כל הפרטים העדכניים שנוגעים למיסים השונים. כך אתם תוכלו להיות בטוחים שתשלמו את המס המתאים ולא תתבלבלו חלילה, כפי שקורה לא פעם למי שבוחרים לבצע את ההליך לבדם (מתוך אי היכרות עם הטיפ שהוצג כעת).

 

הדבר ה – 3: מס רכישה מחושב לפי השווי של הנכס

סביר להניח ששמעתם לא פעם על מס הרכישה שנגבה עבור רכישה של נכס שמשמש למטרות מגורים. חשוב לציין שמס זה כולל כמה מדרגות שנקבעות בהתאם למכיר של הנכס. נסביר ששיעור של 0% יוטל על מי שיש לו נכס שהשווי שלו לא עולה על 1,747,865 ₪.

אחרים שיש ברשותם נכס שנרכש בעלות גבוהה יותר, עשויים לשלם מס בגובה של 3.5% וזאת בתנאי שסכום העסקה לא עולה על – 2,073,190 ₪. רגע לפני שנעבור לדבר הבא, נציין שהמס שיוטל על רכישה של נכס שאינו משמש למגורים הינו שונה לחלוטין, משום שהוא יחושב לפי 6% מהשווי הכולל.

הדבר ה – 3 מס רכישה מחושב לפי השווי של הנכס

הדבר ה – 4: יש מצבים שמאפשרים להפחית את תשלומי המיסים

מי שיסתייעו בשירותיו המקצועיים של עורך דין, יוכלו לגלות שיש באפשרותם להפחית את שיעור המס על רכישה של קרקע. נסביר שמדובר במצבים שבהם ניתנת הנחה של 1% שעשויה להיות משמעותית, במיוחד כשמדובר בעסקה יקרה.

 

השורה התחתונה

עד כאן המדריך המקיף שריכז בפניכם את 4 הדברים שחשוב לדעת בנוגע למיסים שיש לשלם בעת ביצוע עסקאות מקרקעין מסוגים שונים.

כעת אתם מכירים במידע העיקרי, כך שנותר לכם רק לפנות לעורך דין מומלץ שעוסק בתחום זה, כדי שהוא יציג בפניכם את האינפורמציה העדכנית שחסרה ויבטיח שתשלמו את המיסים בהתאם לקבוע בחוק.

4 דברים שצריך לדעת על מיסים במקרקעין

תוכן עניינים
מאמרים נוספים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
מאמרים נוספים
קבלת רישיון עסק
עסקים
קבלת רישיון עסק ב – 5 צעדים פשוטים

קבלת רישיון עסק, היא צעד מכריע עבור כל בעל עסק. היא מבטיחה, שהעסק עומד בכל הקריטריונים שהוגדרו על ידי הרשויות והגורמים השונים הרלוונטיים לעסק. עם זאת, תהליך קבלת רישיון עסק

החזר מס
מיסים
מה זה החזר מס ומי זכאי?

החזר מס הוא סכום כסף שמוחזר לכם על ידי רשות המיסים, לאחר ששילמתם יותר מס ממה שהייתם צריכים לשלם. מצב זה יכול להתרחש מכמה סיבות. המאמר יסביר מהו החזר מס,

בעיות של גברים במיטה
למבוגרים
4 מיתוסים על בעיות של גברים במיטה

ניתן לשמוע על לא מעט מיתוסים הקשורים לבעיות של גברים במיטה, אך חשוב לדעת להבדיל בין מיתוסים למציאות. אומנם נכון כי חלק גדול מהגברים סובל מבעיות בתפקוד המיני, אך חשוב

חֲלִיפַת עֶרֶב
כללי
מה יותר יקר: לעשן סיגריות או לצרוך קנאביס?

השכיחות של הקנאביס גוברת מיום ליום, כאשר לא מעט אזרחים בישראל מחזיקים ברישיון לצריכת קנאביס. בניגוד לסיגריות שאותן כל אחד יכול לעשן וכנראה שההשפעה שלהן היא בעיקר שלילית, כאשר אנחנו

מה זה דרופשיפינג ולמה זה משתלם לכם
עסקים
מה זה דרופשיפינג ולמה זה משתלם לכם

מאז המהפכה התעשייתית, השוק העולמי התרחב והתפתח בצורה דרמטית, כשהמזרח הרחוק הפך לעשייה עסקית בינלאומית. עם התפשטות הטכנולוגיה והשימור על העלויות, דרכי היצור והיבוא השתפרו, והתפתחו דרכים חדשות להבאת מוצרים