המדריך השלם למשלם המיסים

4 דברים שצריך לדעת על מיסים במקרקעין

מידי יום מתבצעות עסקאות בתחום המקרקעין שמצריכות היכרות מעמיקה עם תשלומי המיסים השונים. מי שמתכננים לרכוש בקרוב קרקע, דירה, חנות או כל נכס אחר, צריכים לקרוא את מדריך זה בעיון רב, משום שהוא ירכז את 4 הדברים שחשוב לדעת על המיסים הללו במילים פשוטות.

 

הדבר ה – 1: תשלום על מס שבח מחושב לפי עליית ערך המקרקעין

בחרנו להציג תחילה עובדה חשובה שנוגעת לתשלום מס השבח שמשולם עבור העלייה בנכס שחלה עם השנים. זו ההזדמנות לגלות שהמס עולה ככל שהערך של הקרקע עלה. נדגיש ששיעור מס השבח מחושב לפי אחוזים. נכון לרגע כתיבת מילים אלה יש לחשב את התשלום לפי 25% מהעלייה של הנכס שברשותכם.

הדבר ה – 1 תשלום על מס שבח מחושב לפי עליית ערך המקרקעין

הדבר ה – 2: מומלץ להסתייע בעורך דין מקרקעין

אי אפשר לרכז מידע שנוגע לתחום מיסוי מקרקעין מבלי להציג את הדבר החשוב ביותר – התייעצות עם מומחה בתחום. אתם הרי לא מכירים מקרוב בחוקים שמשתנים מעת לעת. לכן, ההמלצה היא לקבל סיוע מצד עורך דין מקרקעין שילווה אתכם בהליך המכירה או הרכישה של הנכס.

שכן, זה יוכל להציג בפניכם את כל הפרטים העדכניים שנוגעים למיסים השונים. כך אתם תוכלו להיות בטוחים שתשלמו את המס המתאים ולא תתבלבלו חלילה, כפי שקורה לא פעם למי שבוחרים לבצע את ההליך לבדם (מתוך אי היכרות עם הטיפ שהוצג כעת).

 

הדבר ה – 3: מס רכישה מחושב לפי השווי של הנכס

סביר להניח ששמעתם לא פעם על מס הרכישה שנגבה עבור רכישה של נכס שמשמש למטרות מגורים. חשוב לציין שמס זה כולל כמה מדרגות שנקבעות בהתאם למכיר של הנכס. נסביר ששיעור של 0% יוטל על מי שיש לו נכס שהשווי שלו לא עולה על 1,747,865 ₪.

אחרים שיש ברשותם נכס שנרכש בעלות גבוהה יותר, עשויים לשלם מס בגובה של 3.5% וזאת בתנאי שסכום העסקה לא עולה על – 2,073,190 ₪. רגע לפני שנעבור לדבר הבא, נציין שהמס שיוטל על רכישה של נכס שאינו משמש למגורים הינו שונה לחלוטין, משום שהוא יחושב לפי 6% מהשווי הכולל.

הדבר ה – 3 מס רכישה מחושב לפי השווי של הנכס

הדבר ה – 4: יש מצבים שמאפשרים להפחית את תשלומי המיסים

מי שיסתייעו בשירותיו המקצועיים של עורך דין, יוכלו לגלות שיש באפשרותם להפחית את שיעור המס על רכישה של קרקע. נסביר שמדובר במצבים שבהם ניתנת הנחה של 1% שעשויה להיות משמעותית, במיוחד כשמדובר בעסקה יקרה.

 

השורה התחתונה

עד כאן המדריך המקיף שריכז בפניכם את 4 הדברים שחשוב לדעת בנוגע למיסים שיש לשלם בעת ביצוע עסקאות מקרקעין מסוגים שונים.

כעת אתם מכירים במידע העיקרי, כך שנותר לכם רק לפנות לעורך דין מומלץ שעוסק בתחום זה, כדי שהוא יציג בפניכם את האינפורמציה העדכנית שחסרה ויבטיח שתשלמו את המיסים בהתאם לקבוע בחוק.

4 דברים שצריך לדעת על מיסים במקרקעין

תוכן עניינים
מאמרים נוספים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
מאמרים נוספים
השקעה בנדל"ן בארה"ב
נדל"ן
האם השקעה בנדל"ן בארה"ב היא צעד פיננסי חכם?

השקעה בנכסי נדל"ן בשוק האמריקני הינה אפשרות מרתקת למשקיעים בעלי חזון ארוך טווח. מגמות שוק חיוביות וסביבה כלכלית יציבה, יוצרות הזדמנויות פוטנציאליות לעליית ערך השקעות וזרם הכנסה עתידי. במאמר זה

3 סיבות לכך שתהיו מסורבי משכנתא
משכנתאות
3 סיבות לכך שתהיו מסורבי משכנתא

נתונים שהגיעו לידינו לאחרונה הראו שמספר מסורבי המשכנתא עלה באופן ניכר בחודשים האחרונים. עובדה מצערת זו גרמה לנו לכתוב את המדריך הנוכחי, כדי להעלות את הנושא למודעות ולהפחית את הסיכוי

לייעל את העסק שלך
עסקים
איך לייעל את העסק ב-3 צעדים פשוטים

רוצים לחסוך זמן, כסף ולשפר את תוצאות העסק? בעולם העסקי התחרותי של היום, יעילות היא המפתח להצלחה. ייעול תהליכים, ניהול נכון וחיסכון בזמן יאפשרו לכם להתמקד במה שחשוב באמת –

4 דרכים לעשות השוואה בביטוחי בריאות
ביטוחים
4 דרכים לעשות השוואה בביטוחי בריאות

אם גם אתם מבינים שהגיע הזמן לרכוש ביטוח בריאות פרטי, לפני שאתם עושים את הצעד הזה חשוב לבדוק מה הביטוח שהכי מתאים לכם. כל חברות הביטוח הגדולות בארץ מציעות ביטוח