המדריך השלם למשלם המיסים

4 סיבות לסירוב משכנתא מהבנק

תשלומי המשכנתא החודשיים מלווים את שגרת חייהם הכלכלית של רבים מאזרחי ישראל.

אמנם, ישנם אזרחים שכלל לא התחילו לשלם את המשכנתא, עקב סירוב מצד הבנק לספק להם אותה. שואלים את עצמכם מדוע מסרב הבנק לתת הלוואה ולוותר על החזרים חודשיים בתוספת ריבית? כל זאת ועוד בקטע הבא:

 

מהו סירוב משכנתא מהבנק?

כדי להבין מהו סירוב משכנתא מהבנק, יש להכיר תחילה את עולם המשכנתאות.

משכנתא זהו כינוי להלוואה ייעודית עבור רכישת נכסי נדל"ן, אשר מוחזרת מדי חודש על פי מסלול ייחודי הקובע את הריבית המצטרפת להחזרים. את המשכנתא מספקים הבנקים, לאחר שמבקש ההלוואה מציג הון עצמי בשיעור של כ- 25% ממחיר הנכס שבגינו מבוקשת ההלוואה. לאחר מכן, לפני שהבנק מאפשר את מתן ההלוואה, הוא עורך בדיקת כדאיות כדי להימנע ממצב בו מבקש ההלוואה יגיע לחדלות פירעון ולא ישלים את החזרי המשכנתא. מבקשי משכנתא שלא עוברים את בדיקת הכדאיות של הבנק לא יקבלו את ההלוואה.

 

הסיבות לסירוב משכנתא מהבנק

את הסיבות לסירוב המשכנתא מצד הבנק נדרג לפי שכיחות ההופעות שלהן, כאשר את הסיבה הנפוצה ביותר נדרג ראשונה:

  1. משכורת לא מספיקה – הבנק רואה באנשים אשר משתכרים סכום נמוך (יחסית למסלול המשכנתא המבוקש) כאוכלוסייה אשר עלולה להגיע לחדלות פירעון. למעשה, סעיף זה מעוגן בחוק הישראלי שאומר שאדם לא יכול לקחת משכנתא אשר החזריה החודשיים גבוהים ממחצית ממשכורתו. בפועל, הבנק יערים קשיים על מתן משכנתא גם במקרה שהמשכורת מכסה כ- 40% מההחזר החודשי.

נוסף על כך, ייתכן והבנק יסרב להעניק הלוואה גם במקרים בהם מצבו המקצועי של מבקש ההלוואה אינו סדור. לדוגמא כאשר הוא מחליף מקום עבודה בתדירות גבוהה או שהמשכורות שלו משתנות באופן פתאומי.

  1. היסטוריית אשראי שלילית – או במילים אחרות, דירוג BDI נמוך. על מנת להיזהר מהלוואות מסוכנות, הבנק בודק את היסטוריית האשראי של כל מבקש משכנתא על מנת לבדוק האם התנהלותו פזרנית ולא יציבה או שניתן לסמוך עליו.

הפרמטרים עליהם שם הבנק דגש בהיסטוריית האשראי של הנבדק הם פשיטת רגל, תיקי הוצאה לפועל פתוחים, איחורים בהחזרים ובכיסויי חובות, ריבוי הלוואות וכל מה שמעיד על התנהלות פיננסית מסוכנת.

  1. ותק בעבודה וגילו של מבקש ההלוואה – הבנק מוצא סיכון במתן משכנתא לאנשים מבוגרים, עקב החשש שילכו לעולמם לפני שהחזירו את מלוא ההלוואה.

בנוסף, גם אנשים עם ותק נמוך יחסית בעבודתם נתפסים בעיני הבנק כאוכלוסייה בעלת הכנסה לא יציבה, מכיוון שהסבירות שיפסיקו את עבודתם גבוהה.

  1. בעיות בנכס – ייתכן והבנק יסרב לתת את המשכנתא כתוצאה מחשש לעתידו של הנכס בגינו מבוקשת ההלוואה. המקרים הנפוצים הם טעויות כלשהם ברישומים בירוקרטיים, בעיות משפטיות (שעבוד לצד ג' למשל) או ליקויים בביטחון הנכס.

קניית דירה

תוכן עניינים
מאמרים נוספים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מאמרים נוספים
מס הכנסה
כספים
ידע זה כוח – כך ניתן לחסוך במס הכנסה

כל אזרח שנמצא בשוק העבודה בישראל נדרש לשלם מס הכנסה מהמשכורת שלו. עם זאת, חשוב לדעת שישנן לא מעט דרכים בהן תוכלו לחסוך בתשלום מס ההכנסה שעליכם לשלם! כיצד בדיוק

גרף
כספים
השקעות עושים בשכל או שלא עושים בכלל – 4 דגשים עיקריים לפני שמוציאים כסף מהכיס

בשנים האחרונות עולם ההשקעות הפסיק להיות מנת חלקם של סוחרי בורסה מקצועיים בלבד, והוא הולך ונפתח בפני כלל האוכלוסייה. הזמינות הגבוהה והטכנולוגיה המאפשרת בלחיצת כפתור להשקיע ולהעביר כספים ממניה למניה,

אותיות באנגלית
עסקים
האם משרד פרסום זו השקעה חשובה לעסק שלך?

השקעות חשובות לכל בית עסק ישנם מספר דברים אשר שווה מאוד להשקיע בהם בכל עסק, ניהול נכון, חלוקת תפקידים ברורה, התנהלות כלכלית נכונה, יחס טוב כלפי העובדים בחברה ועוד. אחד

קופת חיסכון
טיפים פיננסים
3 שלבים לבדיקת מענק עבודה

זכאות למענק עבודה מהמדינה ניתנת לעובדים שהרוויחו ממוצע מסוים על פי הפרסום של רשות המיסים לאותה שנה. כיצד תדעו אם אתם זכאים ומהם השלבים לקבלת המענק?  על כך במאמר הבא.

מחשב
עסקים
מהי החשיבות הפיננסית של מיתוג עסקים

מיתוג עסקי, זהו כלי חשוב ביותר שעסק צריך לעשות בו שימוש. מיתוג נכון מגדיר את המותג מול הלקוחות, יוצר אצלם אמון וביטחון בעסק, יוצר תדמית ברורה של העסק, וזיכרון לגביו.

מחסן מסודר
עסקים
מה ההבדל בין מרלוג למחסן

כאשר אנו שומעים את המילה מחסן אנו מדמיינים את המחסן הישן שהיה לנו בבית ילדותנו, שנועד לאחסן חפצים. גם עסקים רבים נוהגים להשכיר מחסן בו יוכלו לשמור על הסחורות שלהם,

אישה קופצת על מים
ביטוחים
ביטוח לספורטאים – האם יש דבר כזה?

חוק הספורט מחייב לבטח כל אגודה וארגון ספורט בביטוח מינימאלי, כדי להגן עליהם מפני פגיעות במהלך פעילות ספורטיבית. עם זאת, מסתבר שדווקא הספורטאים עצמם לא תמיד מודעים לקיומו של הביטוח